Sungurlu Belediye Başkanı MHP’den ihraç edildi iddiası

Sungurlu Belediye Başkanı MHP'den ihraç edildi iddiası

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner'in partisinden ihraç kararıyla il disiplin kuruluna sevk edildiği ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden tarafından ihraç edildiği öğrenildi.

02 Ekim 2017 - 00:22

MHP Kulislerinde ,Çorum MHP Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir  Şahiner'inde Meral Akşeneri destekleyen grup içinde bulunması Meral  Akşener'in Çorum ziyaretinin delil olarak  gösterilmesi ve Belediye Başkanı Şahiner'in Akşener'e açıktan  destek vermesi nedeniyle  disipline verilmişti.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Sungurlu’yu ziyaret eden Meral Akşener, belediyeye kısa bir ziyarette bulunmuş, ziyarette Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ilçenin sembolü olan saat kulesi maketi ve Sungurluspor formasını hediye etmişti.

Çorumda düzenlenen bir toplantıya katılmak üzere şehre gelen Akşener’in yol güzergahında bulunan Sungurlu ilçesini ziyaret etmesive Çorum'da yapılan anitta Otelde programa katılması. Belediye Başkanı Şahiner’in partisindeki siyasi kariyerini sonlandırmasına neden oldu. MHP tarafından disiplin işlemi başlatılan Abdulkadir Şahiner partinden ihraç edildi. 

Konuyla ilgili bilgisine başvurulan  Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, henüz kendisine ulaşan resmi bir belgenin olmadığını, gelişmeleri hep birlikte takip edeceklerini ifade etti.

Bu haber 4100 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Organize Sanayi Bölgesi için yeni bir aşamaya geçildi.
Organize Sanayi Bölgesi için yeni bir aşamaya geçildi.
Yüzde 70 hibeli nohut tohumu için son gün yarın
Yüzde 70 hibeli nohut tohumu için son gün yarın