Mustafa Lek dövizdeki yükselişle ilgili basın açıklaması...

Mustafa Lek dövizdeki yükselişle ilgili basın açıklaması yaptı

Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek dolar kurundaki beklenmedik yükselişle ilgili basın açıklamasında bulundu.

11 Ağustos 2018 - 13:01 - Güncelleme: 11 Ağustos 2018 - 13:09

Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek dolar kurundaki beklenmedik yükselişle ilgili basın açıklamasında bulundu. Ak Parti İskilip İlçe Teşkilatında gazetecilerle biraraya gelen Mustafa Lek "Türkiye'ye karşı ilan edilmiş bir ekonomik savaşla karşı karşıyayız" dedi. Lek'in açıklamaları şöyle:

"Türkiye’nin Ak Parti ile başlayan gelişimi birilerinin hoşuna gitmedi.  Onlar “Türkiye ve Türkiye’yi yönetenler biz ne diyor isek onu yapsınlar. Biz ne söylüyorsak onu konuşsunlar. Bizim çizdiğimiz sınırlar içerisinde hareket etsinler ve bu sınırların dışına çıkmasınlar.” anlayış içerisindeydiler. Ak Parti iktidarı ile bu anlayış yıkıldı.

GEZİ OLAYLARININ PERDE GERİSİ

Faizler yüzde 4 seviyelerindeydi. Konut faizleri yüzde 0.55 seviyelerindeydi. Dövizler düşmüş Türk lirası değer kazanmıştı. Ne zamana kadar? 2013 yılındaki “gezi olaylarına” kadar. Süreç gezi olaylarıyla birlikte gün yüzüne çıktı. Gezi olaylarının ardından ekonomimizde ciddi gerilemeler ve düşüşler görülmeye başladı. Bu süreç 2016 15 Temmuz’a kadar devam etti. Ekonomiyi zayıflatıp geçim sıkıntısı çeken bir toplum oluşturup insanlarımızı bir birine düşürmenin hesabını yaptılar. Daha sonra yapacakları topyekûn işgal girişiminde ülkemizi zayıf halde yakalamak istediler. Ama yaptıkları planlar tutmadı.

 

15 TEMMUZ’DA SİLAHLA DİZ ÇÖKTÜREMEDİLER! ŞİMDİ PARAYLA ÇÖKTÜRMEK İSTİYORLAR

15 Temmuz’da tanklarla uçaklarla milletimize saldıranlar diz çöktüremediler. Şimdi parayla diz çöktürmeye çalışıyorlar. Ülkemize ekonomik savaş açılmıştır. Bugün bu ekonomik savaşın en yoğun günlerini görmekteyiz. Nasıl milli mücadele döneminde birlik beraberlik içerisinde olduysak nasıl 15 Temmuz’da birlik beraberliğimizi koruduysak bugünde fiili savaşlarda olduğu gibi ekonomik savaşta da birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

 

DOLARDAKİ YÜKSELİŞ SUNİ!

Türkiye’de üretim devam ederken, ticaret devam ederken, ülkenin gelişmesi, kalkınması ve büyümesi devam ederken ve yine borsada yükseliş devam ederken dövizde yükseliş var. Bu Türkiyeye karşı açılan ekonomik savaşın göstergesidir ve dolar bu yüzden suni yükseliştedir.

 

Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek'İn açıklamalarının tamamını videodan izlemek için tıklayınız.

2018/08/2018-08-11-13-09-20.png
Bu haber 5510 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip OSB Müteşebbis heyeti gelecek hafta toplanıyor.
İskilip OSB Müteşebbis heyeti gelecek hafta toplanıyor.
"Tarihi Arastalar Canlanıyor" projesi başladı