İskilip Azmimilli Ortaokulu TÜBİTAK proje yarışmasında finalde

İskilip Azmimilli Ortaokulu TÜBİTAK proje yarışmasında finalde

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından 2018 yılında düzenlenen Ankara , Bartın , Çankırı , Çorum , Karabük , Kırıkkale ve Zonguldak illerinin katılım sağladığı; Biyoloji , Değerler Eğitimi , Fizik , Kimya , Kodlama , Matematik , Tarih ve Türkçe branşlarında toplam 80 projenin yarıştığı 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Ankara Bölge Yarışması’nda Azmimilli Ortaokulu bölge sergisine 4 Matematik projesi ile katılarak yarışmaya damga vurdu.

04 Nisan 2018 - 17:26

16 Matematik projesi içerisinden 4 proje ile ön plana çıkan Azmimilli Ortaokulu ; Matematik Öğretmeni Bahadır TELLİ ve Fen Bilimleri Öğretmeni Emre ERDEN önderliğinde hazırladıkları “ Sonsuzdaki Alan Hesaplamaları” projesi Eren Singirli ve Aybüke Baykal ; “ Ardışık Sayı Üçgeni” projesi Şeyma Kula ve Tunahan Koca ; ” Süslemede Birim Üçgen Sayısı” projesi Melike Nazlı Çakın ve Ceren Kılıç ; “ Pisagor’un Gizemi” projesi Mustafa Burak Bozdemir ve Hasan Emre Kılıç isimli öğrencilerle yarışmada ilgi odağı oldu. 26-28 Mart tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi kampüsü içerisinde kurulan stantlarda Ankara’nın civar okullarında gelen öğrenci ve öğretmenlere projelerini tanıtan öğrenciler, en son sunumlarını jüri önünde gerçekleştirdiler.

29 Mart tarihinde gerçekleşen ödül töreninde ise farklı branşların birincileri büyük bir heyecanla açıklandı. Matematik branşında, Danışman Öğretmen Emre ERDEN rehberliğinde hazırlanan “Süslemede Birim Üçgen Sayısı” projesi ile Melike Nazlı Çakın ve Ceren Kılıç isimli öğrenciler birinci seçilerek 7 Mayıs tarihinde Kayseri’de gerçekleşecek Türkiye Finallerine katılmayı hak kazandılar.

Bu haber 6934 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip Ak Gençlik'ten
İskilip Ak Gençlik'ten "Mahalle Bizim, Gençlik Bizim" buluşması
Akciğerini koru kanser olma
Akciğerini koru kanser olma