Gönüllerimiz ve dualarımız Türk Silahlı Kuvvetleriyle

Gönüllerimiz ve dualarımız Türk Silahlı Kuvvetleriyle

MHP Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras Fırat Kalkanı Operasyonunda El Bab'da şehit olan askerlerimizle ilgili olarak basın açıklamasında bulundu.

25 Aralık 2016 - 08:39

MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras El Bab şehitleriyle ilgili yapmış olduğu açıklamada operasyonun gerekliliğinin hem Türkiye hemde Suriye için önemli olduğunu ifade etti. Aras'ın basın açıklaması şöyle;

"Milletimiz yine bir kahredici haberle sarsılmıştır. Bu defa El Bab’dan gelen acı haber ile yürekler kavrulmuştur.

El Bab bölgesinde dün sabah saatlerindeki çatışmalar ile öğleden sonra bombalı araçla düzenlenen 3 ayrı intihar saldırısında toplam 14 askerimiz şehit olmuş, 33 askerimiz de de yaralanmıştır.

         Terörizm bir yanda kanımızı kurutmuş, diğer yanda ocakları yıkmıştır. Kalplerinde insanlık olmayan Firavun’un mirasçıları, coğrafyamızı yine kana bulamıştır.

        Halep’te mazlumlar acımazsızca ve sistematik şekilde katledilmektedir. Suriye topraklarında derinleşip yaygınlaşan kaos milli güvenliğimizi vahim ölçülerde tehdit etmektedir. Türkiye’nin Suriye topraklarındaki mevcudiyeti ise tamamen milli güvenliğini sağlamaya dönüktür.

        El Bab kuşatması tüm zorluk ve sorunlarına rağmen sürdürülmektedir. Başka yol ve çare de kalmamıştır. IŞİD’in El Bab’tan sökülüp atılması, bu Suriye kentinin huzur ve istikrara kavuşturulması kaçınılmaz bir gereklilik ve mecburi bir ihtiyaçtır.

          Büyük Türk milletinin geçirdiği bütün badirelere, kirli oyunlara ve senaryolara rağmen birliğini, dirliğini bozmadan tek vücut olmanın en önemli nedenlerinden biri büyük zaferler, destanlar ve trajedilerde ortaya koydukları kader birliğidir.

         Türkiye’ye diş bileyen, tarihsel hınç ve intikamını almak için kuyrukta bekleyen karanlık çevreler Türkiye’yi dize getiremeyecek, Türk milletini pes ettiremeyecektir.

         Hainlerin, zalimlerin yüzü dün gülmedi, bugün de gülmeyecektir. Dün başaramadılar, bugün de başaramayacaklar. Milletimiz zulmete karşı tam bir kenetlenme haliyle namus, şeref ve izzetini savunacaktır. Ve asla diz çökmeyecektir.

       Milletçe tezvirleri defedeceğiz, tefrikanın kolunu-kanadını kıracağız, işbirlikçi ve ihanet ortaklarının oyununu bozacağız. Ve milletçe asla eğilmeyeceğiz.

       Türkiye seferdedir, zafer için bir olmak, diri olmak, hep birlikte büyük bir millet gibi davranmak şarttır.

        Milliyetçi Hareket Partisi cansiperane mücadele eden şerefli Türk askerinin ön şartsız arkasındadır.

        Türk milleti yılgınlık ve gevşekliğe prim vermeden, erinden Genelkurmay Başkanı’na kadar TSK’nın tüm mensuplarının sonuna kadar yanında duracaktır.

      Harekata katılan, bölgede bulunan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızın başarısı için gönüllerimiz, yüreklerimiz ve dualarımız onlarladır.

           Bu duygu ve düşüncelerle Suriye’nin El-Bab bölgesinde şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa niyaz ediyor; milletimize ve ailelerine başsağlığı diliyorum.

      Yüce Allah Türkiye’nin ve Türk milletinin yar ve yardımcısı olsun.

Bu haber 3032 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrencilerden örnek davranış
Öğrencilerden örnek davranış
Organize Sanayi Bölgesi için yeni bir aşamaya geçildi.
Organize Sanayi Bölgesi için yeni bir aşamaya geçildi.