Yeni Kaymakamımız Harun Reşid Han ile İskilip üzerine

Yeni Kaymakamımız Harun Reşid Han ile İskilip üzerine

Şehrimize Haziran ayının başında kaymakam olarak atanan Harun Reşid Han çalışmalara hızlı başladı

27 Haziran 2018 - 22:12 - Güncelleme: 28 Haziran 2018 - 12:39

Haziran ayının başında İskilip'e kaymakam olarak atanan Harun Reşid Han 4 aydır komşu ilçe kaymakamlarınca yürütülen kaymakamlık makamına oturur oturmaz çalışmaları hızlandırdı. Elmabeli ve Beşoluk piknik alanları iyileştirme çalışmaları,  köy alt yapılarının iyileştirilmesi gibi çalışmalarla görevine hızlı bir başlangıç yaparak 4 aylık arayı kapatıyor

.

"İskilipi tanıyarak, isteyerek geldim"

İskilipe gelmeden önce İskilip hakkında araştırmalar yaptığını, videolar- belgeseller izlediğini ve sosyal paylaşım sitelerinde İskilip ile ilgili gruplara katıldığını söyleyen kaymakam Harun Reşit Han; "İskilipi, halkın bakış açısını, sorunlarını öğrenmek istedim. İskilipi tanıyarak, bilerek geldim" dedi. Ayrıca sosyal paylaşım siteleri için, "Vatandaşın sosyal paylaşım sitelerindeki paylaşımlarını takip ediyorum. Oradan da halkın sorunlarını çözmeye çalışıyorum" dedi

"Kendimi İskilipli gibi hissetmeye başladım"

Atanmasından uzun bir süre geçmemesine rağmen İskilipi benimseyen Harun Reşit Han; "Kendimi kısa sürede İskilipli gibi hissetmeye başladım. Yozgatlı olduğum için yabancılık çekmedim. Kendi memleketim gibi benimsedim ve bu duyguyla çalışmaları yürüteceğim" diyerek  memleket duygusu ile çalışmalar yapacağını vurguladı.

"Elmabeli ve Beşoluk için çalışmalara başladık"

"Elmabeli ve Beşoluk için çalışmalara başladık" diyen Harun Reşit Han, İskilip piknik alanları için; "Vatandaşın sosyalleşebileceği, ailece vakit geçirebileceği , tatil gününü rahatlıkla geçirebileceği kısıtlı alanlar var. Bu alanların başında Elmabeli ve Beşoluk var bunlarında bakıma ihtiyacı var. Bu konuda çalışmalara başladık. Çevre düzenlemesi, su ihtiyacı, tuvalet ihtiyacı gibi sorunları çözmeye başladık. Çocuklar  oyun aletlerin paslanması nedeniyle iki tane Beşoluk bir tanede Elmabeli olmak üzere 3 tane oyun park alanı sipariş ettik. Böyle alanlar için yeni çalışmalarada başlayacağız." dedi.

"Devletin sağladığı tarım ve hayvancılıkla ilgili destekler hakkında seminerler düzenlemeyi planlıyoruz"

Köydeki vatandaşların, devletin sağladığı tarım ve hayvancılık desteklerini tam olarak bilmediğini ifade eden  Kaymakam Harun Reşid Han, "Görevime atandığım günden beri köyleri dolaşıyorum. Köydeki vatandaşlarla sohbet ediyorum. Şunu gördümki köylerde yaşayan vatandaşlarımız devletin sağladığı destekleri tam olarak bilmiyor. Bu fırsatları değerlendiremiyor. Köydeki vatandaşlarımız bu desteklerden yararlanabilsin diye Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) görevlilerinin ve uzman kişilerinin düzenleyeceği seminerler yapmayı planlıyoruz." dedi.

"Motosiklet kullanıcılarına yaptırımlar olabilir"

Son zamanlarda gençler arasında popülaritesi hızlı bir şekilde artan modifiyeli motorlar hakkında "Abartı egzozla motor kullananlar için yakın zamanda yaptırımlar gelebilir. Ses kirliliği oluşturup trafiği tehlikeye atıyorlar." dedi.

"Görevim süresince İskilipe güzel şeyler bırakmak istiyorum"

Birçok alanda çalışmalar yapmayı planladığını söyleyen Harun Raşit Han, "Görevim boyunca İskilipe güzel şeyler bırakmak istiyorum. Köklü bir tarihi ile büyük bir ilçe olan İskilip için birçok şey yapılması gerekiyor. Görevim boyunca bunları yapmaya çalışacağım" dedi.

"Kapım herkese açık"

Halk ile yakın olmayı sevdiğini belirten Han, kapısının herkese açık olduğunu, herkesin çekinmeden gelebileceğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber 10578 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahlatcı
Ahlatcı " Tahtasız ve ona benzeyenler..."
Vali Dağlı İskilip OSB'yi sordu
Vali Dağlı İskilip OSB'yi sordu