Yeni İskilip kaymakamı Bayezit Bestami Alkan oldu

Yeni İskilip kaymakamı Bayezit Bestami Alkan oldu

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, aralarında vali yardımcısı ve kaymakamların da bulunduğu 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi.

01 Eylül 2018 - 10:49 - Güncelleme: 01 Eylül 2018 - 11:10

Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile İskilip Kaymakamlığına Muğla Vali Yardımcısı Bayezit Bestami Alkan atandı.

Kısa süre önce İskilip kaymakamlığına vekalet etmeye başlayan Harun Reşid Han'ın da kaymakamlık kursu kapsamında yurtdışına çıkması bekleniyor. Kısa süre kaldığı İskilip'te çalışmalara hızlı giriş yapan ve vatandaşların takdirini toplayan Harun Reşid Han'a başarılar dileriz.

Türkiye'nin değişik illerinde yaklaşık 41 yıldır kaymakamlık ve vali yardımcılığı yapan Muğla Vali Yardımcısı Beyazit Bestami Alkan, 60 yaşından sonra dalış sporuna merak sardı. Marmaris Cennet Adası'nda dalış yapmaya başlayan Vali Yardımcısı Alkan, "Ülkemizin 7 coğrafi bölgesinin tamamında görev yaptım. Her bölgenin kendine has tabiat güzellikleri var. Ama ülkemizde yerin üstü kadar denizlerimizin dibi de güzel. Marmaris Cennet Adası'nda 60 yaşından sonra dalış yaptım. Balıklarla birlikte denizin dibindeki güzellikleri yaşamak çok keyif verici. Sağlığı müsait olan herkese dalış yapmaya tavsiye ederim" dedi. 

BAYEZİT BESTAMİ ALKAN'IN ÖZGEÇMİŞİ:

1955 yılında İskenderun' da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1978 yılında A.Ü.-SBF' den mezun oldu. 1979 yılında Hatay Maiyet Memuru olarak İçişleri Bakanlığına iktisap etti. 64.dönem Kaymakamlık kursunu bitirdi.

Adıyaman, Afyon, Denizli, Siirt, Rize, Van, Bursa, Çankırı, Kırıkkale, Aydın ve Gaziantep illerinde Kaymakamlık ve Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 04.08.2015 tarihinde Muğla Vali Yardımcısı olarak göreve başladı.

Bazı dergilerde makaleleri yayımlanan Alkan İngilizce bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bu haber 18846 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan saka
    5 yıl önce
    Sayın kaymakamımız hoş geldiniz der görevinde ALLAH Dan başarılar dilerim İskilip içinde hayırlı olsun dilerim akçasu köyü eski muhtarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Semerciler arastasında tarihi gün
Semerciler arastasında tarihi gün
Şehri İskilip Cemiyeti tarihi semerciler arastasını restore ediyor
Şehri İskilip Cemiyeti tarihi semerciler arastasını restore...