TÜRKAV Ozan Arif’i eleştirdi

TÜRKAV Ozan Arif'i eleştirdi

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çorum Şube Başkanı Fikret Aktağ, “Dün olduğu gibi bugünde; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin yanındayız. Sözleriyle kendisini şahsiyetsizleştiren bir ozan bozuntusu önce davayı nasıl sattığının hesabını versin” dedi.

03 Temmuz 2017 - 20:57 - Güncelleme: 03 Temmuz 2017 - 21:14

Milliyetçi Ülkücü Hakarete ve Liderine hakaret eden her türlü zihniyeti kınadıklarını ifade eden TÜRKAV Çorum Şube Başkanı Fikret Aktağ, yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

 “Türklüğün bekası ile birlikte vücut bulan nizam-ı âlem ve ilah-ı kelimetullah davasının siyasallaşması neticesinde, camiamıza, ideolojimize, yaşam tarzımıza ve Türk Milletinin sinesinden çıkan Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Ülkücü Hareket’in Lideri Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli ile Ülkücü Camiamıza hakaret eden her türlü zihniyeti şiddetle, nefretle kınıyoruz.

Bizler, henüz reşit olmamışken gözümüzü açtığımızda gördüğümüz ve her gördüğümüzde iliklerimize kadar gururla hissettiğimiz üç hilalimizin altından sağa sola ve menfaate yalpalamadan hiçbir yere ayrılmadığımız ve hiç eski olmayıp hala yeni durabilen ülkücüleriz.

ÇİLE ÇEKENLERİ SATAN ADAM

Menfaatçi yanının ağır bastığını bildiğimiz fakat dillendiremediğimiz, 12 Eylül ihtilalinde, “Ya zindana, ya gurbete” ikilemiyle karşılaşınca, Almanya'ya kaçtığını değil gittiğini söyleyen zat; idamla yargılandığı halde vatanını tercih eden ve 4,5 yıl cezaevinde yatan Başbuğ Alparslan Türkeş dahil, idam sehpasına yürüyenleri ve yıllarca işkenceler altında cezaevinde çile çekenleri satmıştır.

Adını kutsal davamız ile bütünleştirip ariflikten nasibini almamış insan müsveddesi ve şeref erozyonu içerisinde kaybolup gitmiş şahsı büyük İslam Alimi Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin sözleri çok güzel tarif etmektedir.

“Suskunluğum asaletimdendir,

 Her lafa verilecek bir cevabım var.

 Lakin bir lafa bakarım laf mı diye,

Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”

Lidere ve davaya sadakat gösterenleri destanlaştıran Ülkücü Hareket, Bozkurt olduğunu zannedip, it bile olamamış, taş attığını iddia eden çukur insanları ve onlara yalakalık yapıp bu davanın ekmeğini yiyip davaya ihanet edenleri ve dil uzatanları tarihin karanlık köşelerine mahkûm etmiştir.

Hayat biçimini, tarzını, ilkesini koltuktan paradan ve onların anladığı dünyalıklardan yana koymayıp “Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben” şiarı üzerine kurmuş bir lidere ve Ülkücü Camiaya böylesine şerefsizce sözler sarf etmek, Türklüğe ve Hareketimize ihanetin, kahpeliğin, iğrençliğin göstergesidir.

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) olarak yurt genelindeki 110 şubemiz ve üyelerimiz ile sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin yanında olduğumuzu ve Genel Başkanımıza dil uzatmaya varacak kadar ileriye götüren, sözleriyle kendisini şahsiyetsizleştiren ve adileştiren ozan bozuntusunu kınadığımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Fikret Aktağ

TÜRKAV Çorum İl Başkanı

 

Bu haber 2996 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip Ak Gençlik'ten
İskilip Ak Gençlik'ten "Mahalle Bizim, Gençlik Bizim" buluşması
Akciğerini koru kanser olma
Akciğerini koru kanser olma