Orhan Öztürk’ten adaylık açıklaması

Orhan Öztürk'ten adaylık açıklaması

İskilip'in Ak Partili ilk belediye başkanı Orhan Öztürk İskilip kamuoyunda aday olacağı yönünde yapılan spekülasyonlara açıklama getirdi

31 Temmuz 2018 - 18:21 - Güncelleme: 31 Temmuz 2018 - 18:28

2004 Belediye seçimlerinde Denizli Vali yardımcılığı görevinden istifa ederek İskilip Belediye Başkanlığına aday olanve seçimi kazanarak 2009 yılına kadar belediye başkanlığı yapan Orhan Öztürk yaptığı açıklamada yeniden aday olmayacağını açıkladı. 

Orhan Öztürk'ün açıklaması aynen şöyle:

" Bazı sosyal medya siteleri ve basın yayın organlarında İskilip Belediye Başkanlığı için yapılan anketlerde ismimin geçtiğini, bu minvalde muhtelif spekülasyonlara konu edildiğimi görüyorum.
Şahsımın İskilip Belediye Başkanlığı veya başka bir siyasi makamla ilgili arayışı, talebi ve tercihi söz konusu olmayıp bu tür ateşten gömlek tarzındaki herhangi bir makamı düşünmediğimi özellikle belirtmek isterim.
Siyasi makamlara dair hiçbir arayışım ve düşüncem söz konusu değildir. 

Mülki idarede kaymakam vali yardımcısı ve vali olarak 33 sene görev yaptım. Bu esnada da memleketimde beş yıl belediye başkanlığı görevini şerefle yürüttüm.
Bu görevlerim esnasında bana destek veren ikaz ve nasihatları ile yardımcı olan herkese minnettarım ve şükran borçluyum.
İlçemizde ve ülkemizde bu tür görevlere benden fazlaca layık pekçok kişi, hemşerimiz olup şahsıma düşen onlara yardımcı ve destekçi olmaktır.
İskilipli hemşerilerimize bu hususu yanlış anlamalara meydan vermemek için özellikle arz eder en kalbi muhabbetlerimle herkese selam ederim.

Orhan Öztürk

Bu haber 7996 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip'te
İskilip'te "Afet Bilinci" eğitimi düzenlendi
Semerciler arastasında tarihi gün
Semerciler arastasında tarihi gün