Mustafa Lek gazetecilerle biraraya geldi

Mustafa Lek gazetecilerle biraraya geldi

İskilip Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Lek, İskilip’li gazetecilerle yemekli toplantıda bir araya geldi. Hitit Döner Restoran’da verilen yemeğe Mustafa Lek’le birlikte parti yönetim kurulu, gençlik ve kadın kolları başkanları ve üyeleri de katıldı.

05 Aralık 2017 - 13:10 - Güncelleme: 05 Aralık 2017 - 23:21

İskilip’te yayın yapan gazetelerin temsilcilerinden oluşan yemekli toplantıda Mustafa Lek ilk olarak yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Yeni oluşan parti yönetiminde toplumun her kesimine hitap edecek kişilerin bulunduğunu ifade etti. Gençlik kolları ve kadın kollarının çalışmalarına da değinen Mustafa Lek “Teşkilat olarak orta ve uzun vadede İskilip için yapılması gereken çalışmalar için projeler geliştiriyoruz.” diye konuştu.

 Lek, “ İskilip’in taleplerini iletip takiplerini yapıyoruz. Amacımız yaşadığımız şehire eser bırakabilmek. Oturduğumuz makamlar emanettir.  Koltukları işgal yeri olarak görmüyoruz.  Enerjimiz biterse emaneti teslim ederiz. Gençlik kollarımız ve kadın kollarımızda yeni arkadaşlarımız memlekete hizmet noktasına yetişiyorlar. “ dedi. Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek “Yönetim kurulu toplantılarımıza ayda bir belediye başkanımızı ve belediye meclis üyelerimiz ile İl genel meclis üyelerimizi de davet ederek istişare de bulunuyoruz. Yapılan istişarelerin semeresi İskilip’e hizmet olarak yansımaktadır” diye konuştu.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN DEDİĞİ GİBİ…

Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek, Ak Parti’nin kurucular kurulunda yer almış ve hayatını kaybetmiş olanlara rahmet hayatta olanlara sağlık dileyerek başladığı konuşmasında, çalışmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği “ Biz ne aldatan nede aldanan olacağız”  ve “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sözünü şiar edindiklerini ifade etti. Ak Parti’nin gücünü milletten aldığını vurgulayan Mustafa Lek, “ Sayın Cumhurbaşkanımız Ak Parti’yi kurarken ‘muhtar olamaz’ diyorlardı. İlk seçimde iktidar oldu. Eski Türkiye’de ekonomi kötüydü. Özgürlükler konusunda sosyal sıkıntılara yol açacak kadar büyük kısıtlamalar vardı.  Milletimiz bütün bu zorlukların üstesinden gelecek bir iktidar istiyordu. Ak Parti hükümeti sadece  IMF ye 23,5 milyar dolar borç ödedi. 23 bin 400 km yol yapıldı. 12 hükümetin 20 yılda bitiremediği Karadeniz sahil yolu yapıldı. Türkiye’deki havaalanı sayısı 55’e çıkarıldı. İstanbul boğazına 3. Köprü yapıldı. Orhan gazi oto yolu yapıldı. Yıllarca bitirilemeyen Bolu tüneli tamamlanarak hizmete açıldı.  Marmaray ve  Avrasya tünelleri yapıldı. Eğitimde Fatih projesiyle bütün öğrencilerimize ücretsiz kitap ve tablet verildi. Neredeyse her ile bir üniversite kuruldu.

Gezi olaylarında ülkemize yapılan operasyonu milletimiz daha net gördü

Gezi olaylarının Türkiye’ye önemli ekonomik bedelleri oldu. 2015 seçimlerinde istikrarsızlık bekliyorlardı. 28 Şubat’ta yaşananları Ak Parti hükümetinde de yaşatmak istediler. Necmettin Erbakan’a yapılanların daha şiddetlisini Erdoğan’a yapmak istediler. 15 Temmuz’da ise tam bir işgal senaryosu uygulandı. Ama Cumhurbaşkanımızın dirayetini ve milletimizin ferasetini hesap edemediler. Ve bu işgal senaryosunu hep birlikte def ettik.

İSKİLİP AK PARTİ İKTİDARINDAN DAHA FAZLA İSTİFADE EDECEK

Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek, İskilip’te geriye gidişin Atıf Hoca’nın idamı ile başladığını söyledi. Lek, 13 Nisan’da ilçe başkanlığını görevini devraldıktan sonra ara vermeden çalışmalara başladıklarını, İskilip’in sorunlarını masaya yatırdıklarını ifade etti. Elde edilen verilerin dosya haline getirilip 13 Temmuz 2016 tarihinde Ak Parti Genel Merkezi’nde verilen İskilip Dolmalı yemekte bizzat Başbakana verilerek takip sözü alındığını açıkladı. 2 sonra yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi ile birlikte ülke gündeminin başka bir yöne kayması nedeniyle istenilen sonucun alınamadığını belirtti.

İSKİLİP’TEN HASTANE İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM!

“Yönetimdeki arkadaşlarımızla İskilip’in taleplerini almaya devam ediyoruz. Esnaflarımızı tek tek dolaşıyor görüşlerini alıyoruz. İskilip’in uzun süredir gündemini meşgul eden yeni hastane binası inşaatının belirtilen zaman içerisinde teslim edilmemesi var. Bunun için İskilip halkından özür diliyorum. 2011’de yer teslimi yapılmış olan proje bir takım aksiliklerin üst üste gelmesi sonucu çok gecikti. Neyse ki çalışmalaırn sonuna gelindi. Önümüzdeki günlerde hastanenin teslimi yapılacak. Bundan sonra yeni hastanenin vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmesi için yoğun gayret içerisinde olacağız. Eksik olan branşlardaki uzman doktorları tamamlayacağız. Yeni hastaneye çocuk acil servisininde açılması için müracaatımızı yaptık.” Diye konuştu.

DOĞAL GAZ BU AYIN SONUNDA İSKİLİP'TE!

Mustafa Lek, İskilip’in abone konusunda ağırdan aldığını söyledi. İskilip’te 380 civarında abonelik başvurusu olduğunu Osmancık’da bu sayının 1500’lerde olduğunu belirtti. “Her şeye rağmen Aralık ayı sonunda İskilip doğal gaz kullanmaya başlayacak” dedi.

İSKİLİP 1 MİLYAR TL’LİK KAMU YATIRIMI ALDI

Lek, AK Parti iktidarının başlangıcından bugüne kadar 1 milyar TL2ye yakın kamu yatırımından istifade ettiğini söyledi. Mustafa Lek “ Bu süreçte, adalet sarayıi yer altı göleti, arıtma tesisi, sosyal hizmetler ve sgk binaları yapıldı. Cezaevi inşaatı hızla devam ediyor. İskilip – Çankırı yolu 2018’de bitirilmiş olacak.

ÇORUM YOLU BETON ASFALT OLACAK

İhalesini Dalgıçlar firmasının aldığı 55 km’lik Çorum – İskilip yolunun yapımının 2019 yılında bitirilecek şekilde palnlandığını ifade eden Mustafa Lek, güzergah başlangıcında ve bazı yerlerde değişiklikler olduğunu sözlerine ekledi. Lek “ İskilip – Çorum yolu beton karışımlı asfalt olacak. Çorum çıkışından itibaren ilk 8 km'si bölünmüş yol sonrası genişletilmiş olacak.Osmancık yol ayrımından İskilip'e kadar olan kısım ise yine bölünmüş yol olacak. Amacımız 55 km'nin tamamının bölünmüş çift şerit olarak yaptırılmasıdır. Tamamlandığında Çorum’un en güzel yollarından birisi olacağına inanıyorum” diye konuştu.

BİTEN YATIRIMLARIMIZ VAR

“Derekargın göleti bitti ve Cumhurbaşkanımız tarafından telekonferans sistemiyle açılışı yapıldı. Bununla birlikte Meslek yüksek okuluyla belediyemizin yeni bina çalışması amacına ulaşıyor. YEDAŞ elektrik tellerini yeraltına alıyor. FETÖ’den alınan bir yurt kız yurdu olarak KYK’ya devredildi. İskiliphalk eğitim merkezine yeni bina yapıldı. Hayvancılık ve tarım destekleri sürüyor. TKDK İskilip’te 1,2 milyon TL hibe kredi desteği sağladı. İskilip’te 379 aileye yardımda bulunuyor. 6602 kişiye senelik 40 milyon TL ödeniyor. Köylerimizde yol içme suyu ve kilit parke konusunda yüzde 70 seviyesinde hizmet götürdük.

İSKİLİP – TOSYA YOLUNU VE OĞUZLAR SAHİL YOLUNU YAPTIRACAĞIZ!

Ulaştırma Bakanlığında Bakan Yardımcısını ziyaret ederek Tosya yoluyla ilgili taleplerimizi iletmiştik. İkinci defa derneklerimizin talebi üzerine tekrar gidip görüşmede bulunduk. İskilip’e Tosya yolundan gelecek şekilde davetimizi sunmuştuk. Sayın Bakan yardımcımızdan talebimiz karşılık buldu. Giderken Tosya yolundan giderek yolun halini de görmüş oldu. Ümit ediyoruz önümüzdeki yıl Tosya yolunda çalışmalar kaldığı yerden başlayacaktır.

Diğer taraftan 5 km’si yapılmış Oğuzlar sahil yolunun tamamlanmasına ilişkin görüşmelerimizde hızlandı. Bu konuda İl Başkanımız, Oğuzlar, Uğurludağ ve Bayat teşkilatlarımızda tam destek veriyorlar.

BELEDİYEMİZİN GENÇLİK MERKEZİ PROJESİNİ DESTEKLİYORUZ

Gençlik ve Spor Bakanlığının Türkiye genelinde başlattığı gençlik merkezi projesi için İskilip Belediyesi de bir proje sundu. Bizde AK Parti İlçe Teşkilatı olarak bu projeyi destekliyoruz. Bununla birlikte dağ turizmi için uygun yerlere sulama ve turizm amaçlı göletlerin yapılması içinde girişimlerimiz sürüyor” diye konuştu.

 

2017/12/2017-12-05-13-13-49.jpg
2017/12/2017-12-05-13-13-55.jpg
2017/12/2017-12-05-13-14-02.jpg
2017/12/2017-12-05-13-14-06.jpg
2017/12/2017-12-05-13-14-12.jpg
2017/12/2017-12-05-13-14-17.jpg
2017/12/2017-12-05-13-14-22.jpg
2017/12/2017-12-05-13-14-27.jpg
2017/12/2017-12-05-13-14-32.jpg
2017/12/2017-12-05-13-14-38.jpg
Bu haber 9344 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip'te
İskilip'te "Afet Bilinci" eğitimi düzenlendi
Semerciler arastasında tarihi gün
Semerciler arastasında tarihi gün