Mehmet Gökçe, efendimiz ile ilgili yeni harika bir eser yaptı

Mehmet Gökçe, efendimiz ile ilgili yeni harika bir eser yaptı

İslami müziğin onurlu sesi Mehmet Gökçe, yeni bir ezgi çalışmasıyla daha dinleyicilerinin karşısına çıktı. Söz ve bestesinin kendisine ait olduğu çalışmanın, aranjörlüğünü ise, İsmail Ergenler yapıyor.

24 Eylül 2017 - 21:59

Haber: Ziya Gündüz “Neredesin Sen” isimli ezgi çalışması Efendimize duyulan hasreti dile getirmektedir. Eser gönül dünyamıza Hz. Rasulullah’ı nakış nakış işliyor.

Yapmış olduğu çalışmaların hepsi ayrı bir niteliğe sahip olan Gökçe’nin ezgilerinin içerisinde, “Neredesin Sen” isimli çalışmanın klibi ise çok özel hazırlandı. Klipte ilk defa Efendimizin evi gösterilmektedir.

Eserin sözleri şöyle:

Bir selam gönderdim sana

Meleklerle ben.

Selam sana salat sana.

Gül Ahmedim sen.

 

Selamım sana ulaşsın.

Ellerin göz yaşım silsin.

Kışım baharlara dönsün.

Bu yangın artık sönsün.

 

Hep hasretlik mi yazıldı.

Vuslat ne zamana kaldı.

Ardınca asırlar geçti.

Neredesin sen.

Çok özledim ben.

 

Ebubekir Ömer Osman.

Ali nerdedir.

Seni sevenler hep senle.

Bize gurbettir.

Ezginin Linki: https://www.youtube.com/watch?v=DgrSDLMCsY8&feature=youtu.be

Mehmet Gökçe Kimdir?

Çocukken söylediği ezgiler ve ilahiler, 1993 yılında radyoları başında olan dinleyiciler ile buluşur

Ardından 1995 yılında "Sevdamın Gözyaşları" albümünü çıkaran sanatçı, 1998 yılında "Beni Hatırla" albümüne imzayı atar. Zor yıllardır pes etmez, 2000 yılıdır "Can-ı Dilden" albümü yeni bir soluk yeni bir nefestir. Daha çıkılacak çok basamak vardır ve 2005 yılında çıkardığı "Aşkına Pervane" albümü onun daha çok tanınması, ezgilerinin, ilahilerinin artık dillerden dillere dolaşmasının adıdır.

2010 yılında çıkardığı "Sen Gel Diye" albümü onun en iyi çalışmalarından biri olur. Artık albüm için beklemez ve single çalışmalarla devam eder müzik hayatı.

"Esmâ" , "Bitmez Bu Şarkı" , "Diriliş" , "Ey Kudüs' üm" , "Bağışla Beni" , "Ente Hurrûn" , "Cennette Bekle" der ve yine neredeyse bir albümlük single çalışmaları yapar.

Bütün bunların ardından yönetmenlik, onun açtığı yeni bir sayfa olur. Önce kendi eserlerine video klipler hazırlamaya başlar. Sonrasında sanatçı dostlarına soyadını taşıdığı "Gökçe Prodüksiyon" etiketiyle harika klipler çekmekle devam eder.

Sanatçı Mehmet Gökçe, her şeyden öte dört çocuk kendisine emanet edilmiş ve onlara sahip çıkmakla aynı zamanda ayakta durmaya çalışan bir babadır.

 

Bu haber 12061 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip milli eğitim müdürü Atçıoğlu Oğuzlar'a gönderildi
İskilip milli eğitim müdürü Atçıoğlu Oğuzlar'a gönderildi
Vali Çiftçi İskilip'i ziyaret etti
Vali Çiftçi İskilip'i ziyaret etti