Kaymakam’dan "çeki düzen" talimatları

Kaymakam'dan "çeki düzen" talimatları

Geçtiğimiz gece Kılıçdere köyü Veletler mahallesinde havai fişekten çıkan yangında 2 ev tamamen yanmış ve maddi zarar meydana gelmişti. Kaymakam Harun Reşid Han düğünlerde kontrolsüz havai fişek atılmasının önüne geçecek bir dizi tedbirleri uygulamaya koydu.

10 Eylül 2018 - 21:00 - Güncelleme: 10 Eylül 2018 - 21:30

İskilip Kaymakamı Harun Reşid Han'ın anız yangını, kontrolsüz havai fişek kullanımı, düğünlerde silah kullanımı ve umuma açık yerlerde alkol tüketiminin önüne geçecek bir dizi tedbirler aldığı öğrenildi. Kaymakam tarafından köy ve mahalle muhtarlarına kendi görev alanları içerisinde daha etkin olmalarını gerektiren resmi yazı gönderildi.

   HALK ÇOK RAHATSIZ! ŞİKAYETLER ARTTI!  

Önceki gece Kaymakam Pınarı olarak bilinen ve kaymakamlık tarafından çevre düzenlemesi yapılmış olan piknik alanındaki bir kameriyenin kırılarak yakılması vatandaşları patlama noktasına getirdi. Vatandaşlar sosyal medya hesaplarından olayı protesto eden yüzlerce yorumda bulunarak suçluların bulunarak biran önce cezalandırılmalarını istediler.

   BELGESİZ HAVAİ FİŞEK ATAN YANDI!  

Piroteknik madde olarak adlandırılan hava fişek atmak için düğün sahibinin en az birgün önceden bu işi bilen bir sorumlu (A sınıfı ateşleyici yeterlilik belgesi bulunan en az bir ateşleyici) göstererek mülki amirlikten izin alması gerekiyor. Havai fişik atıldığında düğün sahibi gelen güvenlik güçlerine önceden bildirdiği "havai fişek ateşleyicisini" gösteremezse hakkında işlem yapılacak.

   DÜĞÜNLERDE SİLAH ATANLARA İŞLEM YAPILACAK  

Düğünlerde havai fişek haricinde, silah zaman zamanda ses bombasına varan patlama seslerine tanık oluyoruz. Köy ve mahalle muhtarları sorumluluk alanlarında atılan silah ve havai fişek gibi aşayişi etkileyen konuları bildirmekle sorumlu tutulacaklar. Zaten muhtarların görevleri arasında bulunan ilgili konularda daha fazla hassasiyet göstermeleri istenecek.

Bu haber 13325 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip'te
İskilip'te "Afet Bilinci" eğitimi düzenlendi
Semerciler arastasında tarihi gün
Semerciler arastasında tarihi gün