İskilip’in uzman doktor açığı gideriliyor

İskilip'in uzman doktor açığı gideriliyor

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 2017 – 1.Dönem Açıktan Atama Kurasında Çorum’a 15 Yeni Uzman Doktor Kadrosu açılacağını söyledi.

27 Şubat 2017 - 11:30

Her Birey Sorumluğunu Yerine Getirmeli

Uslu yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz hafta açıklanan 73. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası Münhal Kadrolar kapsamında 13’ü uzman olmak üzere 19 Doktor Kadrosu açıldı. 28 Şubat’ta atama kuralarının yapılmasıyla hekimlerimiz göreve başlayacaklardır. Türkiye genelinde hekim ihtiyaçları devam etmekle birlikte il merkezi ve ilçelerimizin doktor ihtiyaçlarımızın karşılanması için takiplerimiz sürüyor. Atanan Doktorların sonrasında sosyal gereksinimleri, aile durumu, eğitim vb. ihtiyaçları gereği özellikle ilçelerimizden ayrılmaları söz konusu olmaktadır. Buda sürekli ihtiyaçların devamına sebebiyet vermektedir. İlçelerimizin gelişmesi, büyümesi ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi için gerekli çalışmalarımızı yapmaya devam ediyoruz. Şu anda Sungurlu ve Alaca ilçemiz Doğalgaz konforunu kullanıyor. Önümüzdeki yıl da Osmancık ve İskilip ilçemiz Doğalgazdan faydalanmaya başlayacaktır. Bizler üzerimize düşen görev fazlasıyla yapmaya devam edeceğiz. Ancak atanan doktorların ilçede sürekliliği için mülki amirinden yerel yöneticisine, siyasilerden bürokratına, eğitimcisinden toplumun her bireyine önemli sorumluluklar düşmektedir” dedi.

Alaca’ya 6 Uzman Doktor Kadrosu

Son dönemde ilçe hastanelerinin uzman hekim taleplerini karşılamak için ilgililerle sık sık görüşmeler yaptıklarını söyleyen Uslu, “Açılan yeni kadro ve atamalarla ilçelerimizin büyük oranda Doktor ihtiyaçları karşılanmıştır. Ancak Alaca Devlet Hastanemizin hekim ihtiyaçlarının karşılanması için Belediye Başkanımız, İlçe Başkanımız ve Başhekimimizle koordineli bir şekilde Sağlık Bakanlığı nezdinde defaten görüşmelerimiz olmasına rağmen teknik nedenlerden dolayı sorun çözülememişti. Israrlı takibimiz sonucunda 2017 yılı 1.Dönem Açıktan Atama Kurası için Alaca ilçemize Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ortopedi ve Travmatoloji ile Üroloji branşlarında 6 Uzman Hekim kadrosu açılacaktır.

İskilip’e 4, Sungurlu’ya 2, Osmancık’a da 2 Yeni Uzman Doktor Kadrosu daha gönderiliyor

Ayrıca 2017 yılı 1.Dönem Açıktan Atama Kurasında Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanemize Neonatoloji, İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanemize Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Kardiyoloji, Radyoloji ve Üroloji, Osmancık Devlet Hastanemize Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji ile Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Sungurlu Devlet Hastanemize de Kardiyoloji ve Tıbbi Biyokimya branşlarında toplamda Çorum’a 15 Uzman Kadrosu açılacaktır. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.

Bu haber 6681 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • GURBETTEN
  6 yıl önce
  Heralde İskilip e yatırım yapılacak araştırma yapılıyor. PTT tümden taşınarak eski kadastro da yıkılarak yandaki okul bahçesinin altı, eski sinema salonu ve ptt altı 1 veya 2 katlı otopark hatta kipritçi sokağa birleştirilebilir üstü samsundaki gibi meydan mitirğ vs alanı. BELEDİYEYE KAYNAK bankanın yanına da dükkan meydana cepheli . yine bir meydanda Akp parti binası meydanın altına yapılabilir. Allah aşkına İskilip sanayi çıkışındaki o keskin viraj ne zaman düzelecek çift şeritli olmalı. Tosya çayı kastamonu gibi yapılıp içi su ile doldurumup kondollar gezebilir. Seyir terasları çevre il veya ilçelere yapılmaya başlandı.
 • İSKİLİP DEN
  6 yıl önce
  Sayın vekilim hastane inşaati tamamlanmadı. Çankırı İskilip arası biraz fazla iş makinesi ve kamyon yığarak hızlanmalı. İSKİLİP - TOSYA YOLU İskilip için bir en önce gündeme gelmeli keragöz köyünden tüneli actınmı 5oluktan çıkartılır. İlçe bışalıyor. Dünyanın merkezi gündemde tutulmadı.KALE değerlendirilmiyor ışıl ışıl yapılır. YİVLİK KAYASI. ucundaki o kıvrımlar düzeeltilerek. Arapça ALLAH yeçılabilir gice ne görüntü olur..Ulucami yanı helalarbelediye binasının mimariye uygun bir şekilde düzenlenerek beldyeye kaydırılarak meydan çelışması yapılabir. Birşeyler yapın. İşçi alınacak alınsın yerleri değiştirilin birliklerden bir veya bir kaçı Çorum. İskilip veya yan ilçeleri hereket getirmezmiydi en ufak hareketlilik ilçeli canlendırır yokmu denışmanlarınız neler yapılacağı konusunda araştırla sunum yaplmazmı. BELEDİYEYE ÇARŞI İÇİ TRAFİĞİNİ RAHATLATMA YÖNÜNDE KAYNAK DESTEK VERİLMELİ YER ALTI OTOPARK UYGULAMASI ÇALIŞMALI VS memleket bizim koltuk kimseye baki değil lütfen birşeyler yepayım sağlık eğitim zorunlu hizmettttttt
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akşemseddin Hazretleri’nin İskilip'te anılma programı belli oldu
Akşemseddin Hazretleri’nin İskilip'te anılma programı belli...
Ahlatçı banka satın aldı
Ahlatçı banka satın aldı