Hasta yakınlarına misafirhane yapılıyor

Hasta yakınlarına misafirhane yapılıyor

800 yataklı yeni Çorum hastanesinin bölge hastanesi konumuna gelmesi için önemli adımlar atılıyor.

12 Kasım 2016 - 21:06

Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen ve TV 19 Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kılıç, Vali Necmeddin Kılıç'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

'YENİ HASTANE SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN ELİNDEKİ EN İYİ BİNALARDAN BİRİSİ'

Dün Vali konağında gerçekleşen ziyarette yeni yapılan Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Kılıç, binanın Sağlık Bakanlığı'nın elindeki en iyi binalardan birisi olduğunu söyledi.

'EN İYİ CERRRAH VE HEKİMLERİ BURAYA GETİRECEĞİZ'

Yeni hastanenin bölge hastanesi olacağını da belirten Kılıç konuşmasına şöyle devam etti: "Yeni yaptığımız bina Sağlık Bakanlığı'nın elindeki en iyi birkaç binadan birisi. Bu binayı çok özel cihazlarla donatıyoruz. Ankara'da doçent olup da profesörlük bekleyen bir sürü kurmay heyet var. Çok seçkin hekimler var. Onlar profesör olmak için iki sene taşra üniversitesinde kalmak zorundalar.

Türkiye'nin en iyi cerrahları, hekimleri Hitit Üniversitesi'ne gelmek istiyorlar. Rektörümüz ile konuşup onları da transfer edeceğiz. Bu sefer Çankırı, Tokat, Amasya belki Samsun. Sağlık noktasında Samsun'la yarışabileceğimizi düşünüyorum. Bu illerimizden insanlar bize gelecekler. Bölge hastanesi olacağız."

'HASTA YAKINLARININ KALACAĞI BİR YER YAPILACAK'

Yeni hastanenin yanına hasta yakınlarının kalabileceği bir yer yapacaklarını da ifade eden Kılıç, "Yeni hastanemizin bitişiğinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na ait bir yurt var. O yurdu yeniden dizayn edeceğiz ve hasta yakınlarının kalabileceği bir yer haline getireceğiz. Çorum'un köylerinden gelip de ikamet etme sıkıntısı olan insanlara hastanenin yanında imkân vereceğiz. İmkânı olanlardan işi döndürebilmek için çok cüzi bir para alacağız. İnşallah sağlıkta Çorum kat'i şekilde bölgenin en iyisi olacak, bölgenin çekim merkezi olacağız. Terk ettiğimiz hastanelerle ilgili bir çalıştay yapacağız. Talimatını verdik. Onları nasıl fonksiyonel kullanabiliriz. Çalıştay sonunda çıkacak neticeyi de Sağlık Bakanlığı'na göndereceğiz" dedi.

'ÇORUM'UN POTANSİYELİ ÇOK GENİŞ'

Çorum'un her alanda yükselmesi gerektiğini de vurgulayan Kılıç, "Çorum'u sanayide, turizmde, tarım ve hayvancılıkta zıplatmak lazım. Çorum'un potansiyeli çok geniş. Bu potansiyeli nasıl yarınlara taşıyabileceğimizi projekte etmemiz lazım. Onla ilgili de bir proje ofisi kuracağız. Tüm bilgiler orada toplanacak. Tüm müdürlüklerimizde orada eylem planı yapacağız" diye konuştu.

Vali Kılıç, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

'DEVLETE KAFA TUTANIN KAFASI KESİLİR'

"FETÖ ile mücadelede kamuda koyduğumuz hedeflere çok yaklaştık. 'Kamuda bir tane FETÖ'cü memur kalmayacak, bir tek mazluma da zarar vermeyeceğiz' dedik. İnanıyorum ki hiçbir masum da zarar görmedi. Çapraz kontrollerden geçirdik. Bugün itibariyle açıkta olan insanların sayısı 1040 civarında. Bu devlete kafa tutan adamın kafası kesilir. Vatan bizim sevdamız. Şu vatan torağının 81'de birinin hizmetini Rabbül Alemin bize ikram etmiş. Şehit kanlarıyla bize emanet edilen bu toprakları alın terlerimizle ıslatmak istiyoruz. Devlete kafa tutanın kafası kesilir.

'ÇORUM'UN UYDUDA TV'Sİ OLMASI AVANTAJ'

Uyduya çıkmak güzel oldu. Devletle milletin arasında bir bağ olması lazım. Yüksek kitleye ulaşmak görsel medyayla mümkün. Dolayısıyla uyduya çıkmış bir televizyonun olması bizim için de büyük avantajları beraberinde getirecek.

ANKARA'YA SEVKİM GÜVENSİZLİK DEĞİL

Boğazımla ilgili bir sıkıntım var. Çorum'da görev yapan tüm doktorlarımıza sonuna kadar güveniyorum. Ankara'ya sevk oluşumuz, Çorum'un yetersizliğinden değil, benim boğazımla ilgili sağlık sorunum, Ankara'ya sevkimi mecburi kıldı. Anestezide ki sorundan dolayı. Entübe edememe ihmalinden dolayı Ankara'ya sevk ettiler. Yoksa buradaki doktorlarımız da çok iyiler.(Kaynak:www.corumhakimiyet.net)

Bu haber 7878 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip'te
İskilip'te "Afet Bilinci" eğitimi düzenlendi
Semerciler arastasında tarihi gün
Semerciler arastasında tarihi gün