Fikret Kısar aday olmuyor

Fikret Kısar aday olmuyor

BOLU ÇOR-DER Başkanı Fikret Kısar dernek başkanlığına yeniden aday olmayacağını açıkladı.

21 Aralık 2018 - 00:28

BOLU ÇOR-DER Başkanlığına genel kurulda yeniden aday olmayacağını açıklayan Fikret Kısar bir açıklama yaptı:

"Bir emekçi derneği olan BOLU ÇOR-DER, 9 yıl içinde taraflı, tarafsız tüm Boluluların güvenini kazanmış ve örnek gösterilen bir STK olmuştur. 16 yıldır ilçemizin milletvekili olmadığı için, derneğimizin görev ve sorumluluk alanımıza girmediği halde, kendimize vazife çıkararak, Bolulu Milletvekilimizin Ulaştırma Bakan Yardımcısı olmasını fırsat bilerek, TOSYA YOLU’nun projelendirilmesi ve ÇANKIRI YOLU’nun bitirilmesi için Yüksel ÇOŞKUNYÜREK’i bizzat İskilip’e getirdik. Akabinde bu yolun 2018 yılında bitirilmesi emrine şahit olurken, TOSYA YOLU’nun 10 km’lik kısmının da yapım sözünü aldık. Ki bu olaya İskilip’in Sesi Yazarı Mustafa YOLCU bizzat şahittir. Fakat bu projeler Haziran 2018’de ihalesi yapılmak üzere iken, Erken Seçim Kararı’nın alınması sonucu gerçekleşen bakan değişikliği sebebiyle sonuçlanamamıştır. Bölge Milletvekilimizin konunun takipçisi olacağını tüm İskilipliler olarak ümit ediyoruz. 

2018 yılı Mart ayında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yapılan İSKİLİPLİ ALİMLER SEMPOZYUMU ve Ekim ayında yine aynı üniversitede yapılan İSKİLİP MEYVELERİ ÇALIŞTAYI’na onlarca akademisyen katılmış, konu Bolu’da ve Bolu basınında geniş yankı uyandırmış böylelikle ilçemizin tanıtımına katkı sağlanmıştır. 

20 m2’lik kiralık odada başladığımız faaliyetlerimizi şu an, Bolu Belediye Başkanının desteği ile derneğimize tahsis edilen 400 m2’lik, modern binamızda sürdürmekteyiz. Yıllar önce Bolu’da adeta yok farzedilen Çorumlu Hemşehrilerimiz şu an layık olduğu yerdedir. Tertip ettiğimiz çay, yemek, iftar, çalıştay ve konferanslarda bizleri yalnız bırakmayan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ak Parti Milletvekilleri Ali ERCOŞKUN, Fehmi KÜPÇÜ, Arzu AYDIN, CHP Milletvekili Tanju ÖZCAN, MHP Milletvekili Dr. Hidayet VAHABOĞLU, Ulaştırma Bakan Yardımcısı Yüksel COŞKUNYÜREK, Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih METİN ve Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa ALİŞARLI ve tüm İl Müdürlerimize, özellikle 5 ayrı dernek ve vakfın yönetim kurulunda şahsıma yer veren ve güvenlerini yakınen hissettiğim Bolulu hemşehrilerimize sonsuz teşekkürü borç bilirim. 

Bu vesile ile 2009’dan beri başkanlığını yaptığım ve 21 Aralık 2018 Cuma Günü Genel Kurulunu yapacak olan BOLU ÇOR-DER’de kendi koyduğum 3 Dönem Kuralı’na uyarak aday olmayacağımı bildirir, 2019 yılı başında kurmayı planladığımız BOLU ÇORUM İSKİLİPLİLER FEDERASYONU’nda görüşmek dileği ile saygı ve selamlarımı sunarım.

Hasan Fikret KISAR"

Bu haber 4678 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Kaymakamımız Yunus Emre Vural Elazığ Sivrice'den geliyor
Yeni Kaymakamımız Yunus Emre Vural Elazığ Sivrice'den geliyor
Mustafa Köse 'nin babası toprağa verildi
Mustafa Köse 'nin babası toprağa verildi