Erol Kavuncu aday adaylığı başvurusunu yaptı

Erol Kavuncu aday adaylığı başvurusunu yaptı

Ensar Vakfı İl Başkanı ve KYK İl Müdürü Erol Kavuncu, 24 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimleri öncesinde aday adaylığını açıkladı.

30 Nisan 2018 - 07:28

Ensar Vakfı İl Başkanı ve KYK İl Müdürü Erol Kavuncu, 24 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimleri öncesinde aday adaylığını açıkladı.

AK Parti İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimin, 2023 hedefleri, 2053, 2073 vizyonu açısından tarihi bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Kavuncu, “Türkiye çok önemli tarihi bir süreçten geçiyor. Prangalarından kurtulan ülkemiz, tarihinde olduğu gibi yeniden bölgesinde bir güven ve istikrar unsuru olmaya doğru emin adımlarla ilerliyor. Bendeniz kendi kültür ve medeniyet köklerinden beslenen Çorumlu bir kardeşiniz olarak ülkeme, gönül coğrafyamıza dair heyecanım hayallerim, hedefimiz ve projelerimiz var. Önümüzdeki dönemde, bu tarihi misyonu üstlenecek olan kadrolarla birlikte omuz omuza görev yapmak için memuriyet görevimden ayrıldım” dedi.

Gerek memuriyetinde, gerekse sivil toplum kuruluşlarında hayatı boyunca yapmaya çalıştığı faaliyetlerde, gençlerle hep omuz omuza olduğunu kaydeden Erol Kavuncu, “Ülkemizin geleceğinin en önemli gücünün iyi yetişmiş genç nesiller olduğuna inandım. Üslendiğimiz tüm görevlerde kadınlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın ve engeli olan kardeşlerimizin sorunlarına çözüm bulmak adına dün ekip olarak nasıl gayret gösterdiysek bu gün de yarın da aynı kararlılıkla daha güçlü bir Çorum, daha güçlü bir Türkiye için hizmet etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin çok önemli tarihi bir süreçten geçtiğini ve ümitli olmayı gerektiren yüzlerce binlerce neden olduğunu ifade eden Kavuncu, “Prangalarından kurtulan ülkemiz, tarihinde olduğu gibi yeniden bölgesinde bir güven ve istikrar unsuru olmaya doğru emin adımlarla ilerliyor. Türkiye normalleşiyor. Neredeyse kangren olmaya yüz tutmuş bütün sorunlarını birer birer çözüyor. Her bir sorunun çözümünden sonra kendisine güven kazanmaya başlayarak yaşadığı fakirliğinde, yapay siyasi sorunlarına bağlı olduğunu fark ediyor. Büyüyen ekonomisiyle, artan siyasi nüfuzuyla bölgesinde asli rolünü oynamaya başlayan bir Türkiye, elbette ki sadece İslam dünyası için değil, bütün mazlum halklar için umuttur. Müslüman coğrafya yaklaşık bir asırdır ne yazık ki örtülü bir sömürge dönemi yaşıyor. Bağımsızlık ve istikrar sözleri, boş nutuklar olmaktan öteye geçemiyor. Zalim güçler tarafından iş başına getirilen kukla yöneticiler eliyle yarı sömürge halinde yönetilmeye çalışılan İslam coğrafyası da bir süredir kan, zulüm gözyaşı dinmek bilmiyor. Bu durumun belki bizim için tek teselli edici tarafı, ülkemizin ve özellikle AK Parti iktidarının model olarak gösterilmesidir. Bu noktada bütün mazlumlar için ümit olan AK Parti iktidarı kendisine bağlanan umutları boşa çıkarmamak mecburiyetindedir. Biz de işte bu düşünce ve ideallerle bugüne kadar vermeye çalıştığımız hizmeti bundan sonra da Allah nasip ederse siyaset sahnesinde sürdürmek istiyoruz. Hiç kimsenin gidebileceği başka bir Çorum, başka bir Türkiye yok gerçeğinden hareketle milletimizin desteğiyle siyaset içinde rol almak için Çorum'u ve sizleri TBMM’de temsil etmek istiyorum. Çorum'da Yüce Allah milletvekili olmayı bize nasip ederse gece gündüz çalışarak bu hizmetlere Ankara'da devam etmek istiyorum. Zira, milletvekilliği bir protokol unvanı veya bir sınıf atlama tahtası değildir. Milletvekilliği milletin değerlerini kuşanıp dertlerine, sıkıntılarına çözüm arama ve bulma sorumluluğudur. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, tarihten devraldığımız o büyük mirası bizden sonraki nesillere devredebilmek ve yeni sorumluluklar üslenmek adına, bugün başvurumu yapım. Tarihini akışını değiştirecek ve yeni bir tarih yazacak bu kutlu harekete hasbel kader katkı sağlayacağıma inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmasının ardından Erol Kavuncu, aday adaylığı başvuru evraklarını AK Parti İl Başkan Yardımcısı Eyüp Aslan’a teslim etti.

Bu haber 5032 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • kütüphane
    4 yıl önce
    Erol hocam kırtasiyenizin arkasını kütüphane yapmıştınız. taa o dönemden tanırım, kitap almaya gelirdim. Her yerde her zaman farklı olduğunuzu gösterdiniz. Vekilliğe farklılık getireceğiniz kesin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İmam Hatip Liseleri ve Ortaokulları arasında
İmam Hatip Liseleri ve Ortaokulları arasında "Mesleki...
Yozgat Valiliği köy sineması ile deprem bölgesinde çocuklara psikolojik destek veriyor
Yozgat Valiliği köy sineması ile deprem bölgesinde çocuklara...