El Bab’ta yaralanan Çukurköylü bomba uzmanından mesaj var

El Bab'ta yaralanan Çukurköylü bomba uzmanından mesaj var

ElBab operasyonunda yaralanan askerler arasında olan Çukurköylü Sadık Baldan GATA'da tedavi oluyor.Fırat Kalkanı Operasyonu'nda görev alan Bomba Uzmanı Uzman Çavuş Sadık Baldan ve Tankçı Uzman Çavuş Abdullah Demir, DAEŞ saldırısında yaralandı.

27 Aralık 2016 - 12:15

 EROL TAŞKAN  (Çorum Hakimiyet) 

Fırat Kalkanı Operasyonu'nda görev alan Bomba Uzmanı Uzman Çavuş Sadık Baldan ve Tankçı Uzman Çavuş Abdullah Demir, DAEŞ saldırısında yaralandı. GATA'da tedavileri devam eden kahraman hemşehrilerimiz, Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü için El Bab'da savaştıklarını belirterek, "El Bab, Allah'ın izniyle teröristlerden temizlenecek ve ülkemize yönelik tüm tehditler ortadan kalkacak.ElBab alınmadan Kilis ve Antep kurtarılamaz." dediler.

21 Aralık'ta DAEŞ'in düzenlediği havan saldırısında sağ bacağından yaralanan Uzman Çavuş Sadık Baldan, sağlığının yerinde olduğunu, yarın (bugün) taburcu olacağını söyledi. 21 Aralık sabahı, tedaviye alındığı Kilis Devlet Hastanesi'nden ambulans uçakla GATA'ya getirildiğini anlatan Baldan, bomba imha uzmanı olarak görev yaptığı El Bab'da, tuzaklanan bombalarla ilgili çalışma yaptıklarını, pusuya düşürülen 10 kişilik özel timin yardım çağrısı üzerine, en küçük bir tereddüt yaşamadan saldırının olduğu noktaya gittiklerini anlattı.

"Şehit olacağız" diyerek hareket ettiklerini aktaran Sadık Baldan, sürekli havan saldırısı altında olduklarını, özel time ait askerlere ulaşmak için siper aldıkları duvarın ön tarafına geçtiklerinde, üzerlerine atılan havan mermisi ile yaralandığını söyledi.

TÜRK ASKERİ VATANIMIZI KORUMAK İÇİN EL BAB'DA

"Asla korkumuz yok. Allah kalbimizden korkuyu alıp, yerini vatan millet aşkıyla dolduruyor. Tek düşüncemiz, elimizden gelenin en iyisini yapıp, ülkemizi müdafa edip, vatanımıza gelecek saldırı ve zararın önüne geçmek." diyen kahraman askerimiz, "Bu mesele, Suriye'nin iç meselesi değil, bizatihi bizim vatanımızın savunmasıdır. Tek mesele vatan meselesidir. Bunlar PKK gibi değil, her türlü ağır silaha sahipler. Hastane tepesini teslim aldık, DAEŞ'i oradan püskürttük. Ancak tünellere gizlenmişler, aniden ortaya çıkıp havan saldırısı başlattılar. Metrekareye birden fazla havan düşüyordu. O saldırıda 4 şehit verdik, 20 de yaralımız vardı. Özel Tim'in komutanı olan binbaşımız, bizi oradan yaralı olarak çıkarttı. ancak sonraki saldırı da kendisi de şehit düştü. Biz oraya sınırlarımızın güvenliği, milletimizin geleceğini korumak için gittik ve o sorumlulukla görevimizi yerine getirdik. Biz El Bab'da başkaları için değil, kendi vatanımız için çarpışıyoruz." diye konuştu.

EL BAB ALINMAZSA KİLİS VE ANTEP SALDIRIDAN KURTULAMAZ

Aynı saldırılarda tankla düşmana karşı koyan Tankçı Uzman Çavuş Abdullah Demir de, mayın patlaması sonucu sol ayağından yaralandı. Ayağı kırılan kahraman askerimiz, altı paramparça olan tankta, ayağı kırık olduğu halde bir saat olay yerinde kalmış. Yoğun saldırı altında kaldıklarını aktaran Demir, "Özel kuvvetler gelip bizi kurtardı. Türk askeri olarak bizler El Bab'ı kurtarmazsak, Kilis'i ve Antep'i kurtaramayız. Bugün El BabDAEŞ'in elinde kalırsa, Kilis ve Gaziantep'e mermiler ve bombalar yağar." dedi. Fırat Kalkanı Operasyonu'nda görev alan Türk askerinin asla ölümden korkmadığını, "Ya şehit olacağız, ya Gazi" diyerek düşmanın üzerine korkusuzca gittiğini anlatan Abdullah Demir, "Bu mücadele, bizzat vatan mücadelesidir. El Bab, kurtulmazsa, o ateş ülkemize anında sıçrar. Türkiye'nin güvenliği, Türk askerinin sınır ötesinde ortaya koyduğu Fırat Kalkanı Operasyonu'na bağlı. Allah'ın izniyle El Bab kurtarılacak." dedi.

İskilip'in Çukurköy nüfusuna kayıtlı Sadık Baldan (37), taburcu işlemlerini yaptırırken, Alaca Evci Köyü nüfusuna kayıtlı Abdullah Demir (25) ise bir kaç gün sürmesi beklenen tedavisinin ardından taburcu olacak.

Hakimiyet kahraman askerlerimize geçmiş olsun der, Allah'tan acil şifalar diler.

Bu haber 10656 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akciğerini koru kanser olma
Akciğerini koru kanser olma
İskilip Sağlık Müdürlüğü Lösemi konusunda bilgilendirme yapıyor
İskilip Sağlık Müdürlüğü Lösemi konusunda bilgilendirme...