Devlet hastanesine 8 doktor atanacak

Devlet hastanesine 8 doktor atanacak

İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesinde bir süredir eksikliği hissedilen temel branşlara doktor ataması yapılıyor.

28 Ekim 2016 - 00:58 - Güncelleme: 31 Ekim 2016 - 23:11

İskilip Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Lek yaptığı yazılı açıklamada hastanede yaşanan doktor sıkıntısının büyük oranda giderildiğini eksik branşlarada ilerleyen günlerde yeni atamalar yapılacağını açıkladı. Lek yaptığı açıklamada " Hemşehrilerimizin ilçemizdeki sağlık hizmetlerinden üst düzeyde faydalanabilmesi için yakın ve ısrarlı takibimizin yanında ilgili birimlerle yürüttüğümüz kuvvetli iletişimler ve hastane yöneticileriyle görüşmemiz ve en önemlisi Sayın milletvekillerimizin büyük gayret ve destekleri neticesinde İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanemize anestezi, çocuk, fizik tedavi, göz, dahiliye, Kadın  hastalıkarı ve doğum, KBB ve psikiyatri olmak üzere 8 uzman doktor kadrosu verilmiştir.

Doktor kadromuzu daha da genişletmek ve hastalarımıza Hükümetimiz eli ile daha iyi hizmet sunma gayretindeyiz. Sağlık Bakanlığımıza eksik olan branşlar için taleplerde bulunduk. En kısa zamanda eksik olan branşlarımızı tamamlamak istiyoruz. Hastanemize yeni katılacak olan hekimlerimize de yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Hekim açığının ülkemiz düzeyinde değerlendirildiğinde ciddi rakamlara ulaştığını görmekteyiz. Bu şartlar altında planlamada ilçemize bu kadroların tahsisinde bizlere desteklerini esirgemeyen; TBMM idare amiri Milletvekilimiz Sn Salim Uslu Bey’e, Milletvekilimiz Sn Ahmet Sami Ceylan Bey’e, Milletvekilimiz Sn Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt Hanıma şahsım, teşkilatım ve ilçe halkımız adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım." dedi.

 

Bu haber 8285 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahlatcı
Ahlatcı " Tahtasız ve ona benzeyenler..."
Vali Dağlı İskilip OSB'yi sordu
Vali Dağlı İskilip OSB'yi sordu