Çorum-İskilip yolunun tamamı ihale ediliyor

Çorum-İskilip yolunun tamamı ihale ediliyor

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Haramidere geçişini de kapsayan 51 Km’lik Çorum – İskilip Karayolunun 04.01.2016’da ihale edileceği müjdesini verdi.

22 Aralık 2016 - 09:15 - Güncelleme: 22 Aralık 2016 - 09:42

Çorum - İskilip Karayolunun 26 Km’lik kısmının 2012 yılında ihale edildiğini müteahhit/kamulaştırma kaynaklı sorunlar nedeniyle 3 Km’lik kısmı tamamlanarak 2016 yılında tasfiye edildiğini söyleyen Uslu, “Bu kadar emek ve çalışmadan sonra işin tasfiye edilmiş olması oldukça üzücü. 2011 yılında seçim çalışmalarıma İskilip ilçemizi Karayolları Genel Müdürümüz ile ziyaret ederek başlamıştım. Genel Müdürümüz talebimiz üzerine teknik çalışmaları tamamlayarak yolun 26 Km’lik kısmını hızlı bir şekilde ihale edilmesini sağlamıştı. Yapım aşamasında yaşanan teknik, idari ve yüklenici kaynaklı sorunların aşılması için gerekli müdahalelere rağmen sonuç alınamamıştı. Ancak ısrarlı takibimiz sürdürülmüştür ve Ak Parti verdiği sözü yerine getirecektir. Geçtiğimiz yıl ihaleleri 2 kesim olarak yapılan İskilip – Çankırı yolu iki ayrı yüklenici tarafından yapımı devam ediyor.

  Sıcak Asfalt İhale Kapsamında    

Çorum – İskilip Karayolu yapımında yaşanan gecikmenin telafi edilmesi adına Karayolları yetkilileri ile görüşerek yolun tamamını kapsayan 51 Km’lik kısmında Bitümlü Sıcak Karışım Asfalt işini de kapsayan çalışmalar yapılmasını sağladık. Bölge Müdürlüğümüz teknik hazırlık çalışmalarını tamamladı. 4 Ocak Çarşamba günü Karayolları 7.Bölge Müdürlüğünde yapılacak ihale ile toprak tesviye, sanat yapıları ve üstyapı (BSK) işlerinin yapımı sağlanacaktır” dedi.

04.01.2017 tarihinde ihale edilecek “Çorum – İskilip Devlet Yolu KM:0+000-51+008 Arası Toprak Tesviye, Sanat Yapıları ve Üstyapı (BSK) İşleri” yapım işi ihale sürecinin tamamlanması ve sözleşmenin imzalanmasından itibaren 10 gün içerisinde yer teslimi yapılarak işe başlanacağı ve 850 takvim gününde tamamlanması planlandığı bildirildi.

 850 günde tamamlanacak   

Çorum - İskilip karayolunda sürücüler açısından en önemli nokta Haremi bölgesi. Uzun ve sert virajların olduğu Haremi bölgesi ölümlü trafik kazalarına sebep olan sabıkalı yollardan birisi. Daha önce ihalesi yapılan ve Haremi geçisinin 3 km'si yapılabilmişti. Kamulaştırma sorunları nedeniyle proje tasviye edilmişti. Yeni proje 850 iş günüde tamamlanacak.

 

 

Bu haber 5539 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kızılırmak'ta boğularak can verdi
Kızılırmak'ta boğularak can verdi
Ankara İskilipliler Derneği Genel Kurulu yapıldı
Ankara İskilipliler Derneği Genel Kurulu yapıldı