CHP’ye gazeteci Başkan

CHP'ye gazeteci Başkan

CHP'nin yeni ilçe başkanı Burak İzzet Karaca oldu. 30 yaşındaki Karaca yaptığı açıklamada " İskilip'te CHP'yi gençleştireceğim" dedi. Genel kurula eski CHP milletvekili Feridun Ayvazoğlu'da katıldı.

09 Aralık 2017 - 11:22

İskilip son havadis gazetesinin sahibi Burak İzzet Karaca, CHP İlçe Başkanlığı görevini Mehmet Almacı'dan devraldı.

CHP İlçe Başkanlığında yapılan genel kurulda divan Başkanlığını il başkan yardımcısı Kenan Özcan yaptı.  Genel kurula İl Başkanı Hasan Suvacı, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke, il genel meclis üyesi Yıldız Bek, Laçin İl Genel Meclis Üyesi Satmış Kökçü. Çorum Belediye Meclis Üyesi Mehmet Tahtasız il ve merkez ilçe yöneticileri 22 dönem milletvekili Feridun Ayvazoğlu, Milletvekili Adayı Avukat Dinçer Solmaz ve partililer katıldı.

Eski ilçe Başkanı Mehmet Almacı'nın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Burak İzzet Karaca'nın konuşma metni şöyle:

"Cumhuriyet Halk Partimizin saygıdeğer üyeleri, değerli delegeler, değerli yol arkadaşlarım, değerli misafirler, sevgili basın emekçisi meslektaşlarım hoş geldiniz. Bugün bu onuru benimle paylaştığınız için hepinize çok teşekkür ederim.

Türkiye Cumhuriyetine Atatürk’ten, biz gençlere ise büyüklerimizden miras kalan ve Türkiyemizin birleştirici gücü olan Cumhuriyet Halk Partisi İskilip İlçe Başkanlığı gibi onurlu bir göreve aday olma mutluluğunu yaşıyorum. Öncelikle Başkomutanımız Atatürk’ümüze ve partimize olan borcumuzu ödemek için bu yola çıktım.

Cumhuriyet Halk Partisi İskilip teşkilatının gençleşmesi için önümüzü açan bize yoldaşlık yapan büyüklerimize teşekkür ederim. Cumhuriyet Halk Partimizde büyüklerimiz tabii ki geçmişte yanımızda oldukları gibi bugünden sonra da yanımızda olmaya devam edeceklerdir. Büyüklerimizin siyasi tecrübesini ve kararlılığı ile gençlerimizin enerjisini birleştireceğiz. Parti emekçilerimiz bizlere yol gösterecek, rehberlik edecek, fikirlerini sunmaya devam edeceklerdir. Bu süreçte biz gençlere büyük bir görev ve sorumluluk düşmektedir.

Hepimiz AKP iktidarının ülkeyi getirdiği durumu çok iyi biliyoruz. Bugün burada ülkemizi parsel parsel kurdukları saltanatlara karşı olduğum için aday oldum. Siz onurlu ve soylu ailemin vefalı bir evladı olduğumu göstermek için aday oldum. Laik, demokratik, sosyal hukuk devletinin yok edilmesine seyirci ve kayıtsız kalamayacağım için aday oldum. Tüm örgütüm ile birlikte  kapitalizmin ve onların yerli işbirlikçilerine karşı mücadele etmek için aday oldum.

Hep birlikte el ele vereceğiz, yürek yüreğe olacağız. Bu görevde hiçbir zaman bir eksik dahi vermeden bütünleyen, birleştiren ve kucaklayan anlayışla başarılı sonuç ve sonuçlar alacağımız, Cumhuriyet Halk Partisi Bayrağımızı yükseklere taşıyacağımız, sizlerle yaşayacağımız güzel günler kaçınılmaz olacaktır. Yolumuzda bölmeden, bölünmeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden yürürken, partimizi iktidara taşımak için Cumhuriyet Halk Partiliyim diyen, bu anlamda kendini sorumlu hisseden, elini taşın altına koyan herkesle birlikte yürüyeceğimize inancım tamdır.

Cumhuriyet Halk Partisi Tüzüğünün 4’ncü maddesi şöyle demektedir; ‘Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyeleri için siyasal yaşamda görev almak onurlu bir toplum hizmetidir. Siyasal görevler, özel çıkarlar için kullanılamaz. Siyasal yaşamda etkinlik kazanmak için kimseye kişisel yarar sağlanamaz’. Toplumsal ve siyasal yaşamda erdemli olmak, erdemliliğini savunmak, korumak ve gerçekleştirmek Cumhuriyet Halk Partili olmanın ön koşuludur.

Hiçbir gruba, kişiye ve çıkarlara bağlı olmaksızın, tarafsız, özgür, eşit ve adil bir yaklaşım ve anlayış içerisinde sadece partim adına çalışacağımın bilinmesini isterim.

Adaylığımızın önce Ülkemiz, Partimiz, İlçemiz için hayırlı olmasını diliyor beni yalnız bırakmayan siz değerli dostlarıma şükranlarımı sunuyorum’’ diye konuştu

Diğer knuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste halinde yapılan seçimde İskilip İlçe Başkanlığı’na Burak İzzet Karaca seçilirken, Yönetim Kurulu da Abdullah Almalı, Mehmet Aygün, Ali Bingül, Rasim Demir, Hüseyin Eğri, İsmail Güler, Ahmet Keleş, Muhittin Pamuk, Talip Topal, Murat Zobu’dan oluştu.

.

Bu haber 6754 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akşemseddin Hazretleri’nin İskilip'te anılma programı belli oldu
Akşemseddin Hazretleri’nin İskilip'te anılma programı belli...
Ahlatçı banka satın aldı
Ahlatçı banka satın aldı