CHP, Çorumlu Aydın öğretmenin açığa alındığını duyurdu

CHP, Çorumlu Aydın öğretmenin açığa alındığını duyurdu

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer tarafından yapılan açıklamada öğretmen Aydın Erekmen'in açığa alındığı duyuruldu. İskilip Sağlık Meslek Lisesi mezunu olan Aydın Erekmen İHH koordinatörlüğü de yapıyordu.

13 Aralık 2016 - 15:55 - Güncelleme: 13 Aralık 2016 - 16:10

İlkokul öğretmenimiz Aydın Erekmen yıllardır izcilik faaliyetlerine katılıyor. Konuyu çarpıtmak için bazıhaber siteleri izcilik eğtimlerindeki görüntüleri paylaşarak olaya farklı boyutlar kazandırmaya çalışıyor. Ama tanımadıkları Aydın Erekmen hayatı boyunca insanlara iyilik eden, yardımsever, gecesini gündüzünü öğrencilere ayırmış ve ülkesine aşık iyi birisi. 

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Bakan, verdiği önergede “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı, devletin okulunda görev yaptığı bilinen, fotoğraftaki öğretmenin kim olduğu, hangi okulda görev yaptığı belirlenmiş midir? Çocukların eline idam ipi vererek fotoğraf çektiren, bunu da sosyal medya hesabında paylaşan, ‘eğitimci’ olduğu iddia edilen bu şahıs hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmadıysa Bakanlık bu şahıs hakkında ne gibi bir cezai işlem uygulayacaktır?” diye sordu. 

Okul öğretmeni savunmuştu

TOKİ Osmangazi İlkokulu Müdür Yardımcısı, "Konudan haberdar olduk. Araştırıyoruz. Öğretmenle görüştük. Öğretmenimizin bir izcilik faaliyeti var. İzci düğümleri ile ilgili bir çalışma yaptığını söyledi. Biz de o şekilde yorumladık" dedi. Müdür yardımcısı ayrıca konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını da açıkladı. 

Açığa alındı

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, öğretmenin açığa alındığını duyurdu.

Bu haber 8924 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip'te
İskilip'te "Afet Bilinci" eğitimi düzenlendi
Semerciler arastasında tarihi gün
Semerciler arastasında tarihi gün