Ceylan yeni Çorum hastanesinin hizmete gireceği tarihi açıkladı

Ceylan yeni Çorum hastanesinin hizmete gireceği tarihi açıkladı

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Şehit Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kademeli olarak taşınacağını, 15 Temmuz 2017 tarihi itibariyle de hizmete gireceğini bildirdi.

20 Mayıs 2017 - 08:22

Yeni hastanenin geçici kabulünün yapıldığını, kademeli olarak taşınma işlemlerinin başlatılacağını belirten Ceylan, 15 Temmuz 2017 tarihinde tam olarak taşınma işlemlerinin tamamlanmasının hedeflendiğini ifade etti.

Ceylan, yaptığı açıklamada, “Yapımı tamamlanmakta olan 800 yataklı Sağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin geçici kabulü 15 Mayıs 2017 tarihinde yapılarak Genel Sekreterliğimize teslim edilmiştir.

Genel Sekreterliğimiz öncelikle 17 Mayıs 2017 tarihi itibariyle ruhsat işlemlerine müracaat ederek yeni hastaneye taşınma sürecini başlatmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Ceylan’ın verdiği bilgiye göre, yeni hastaneye taşınma işlemleri 17 Mayıs  itibariyle yapı kullanım izninin alınması, Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Kurumu’na hastane açılması izni için makam onayının yazılması, hastanenin temizlenmesi, diyaliz su sisteminin kurulması ile başlatılmış oldu.

Genelgeye göre kademeli taşınma şöyle olacak;

5 Haziran 2017 tarihinde tomografinin taşınması ve kurulumunun tamamlanması, zemin vebirinci kat poliklinik koridorunun röntgen odasına röntgen cihazının taşınması, kan alma ve EKG biriminin taşınması, Fizik Tedavi Rehabilitasyon hizmet alımı ayaktan tedavi biriminin açılması, Psikiyatri Polikliniği’nin açılması, Dermatoloji Polikliniği ve servisinin açılması, diyaliz servisinin hizmete başlatılması gerçekleşecek.

12 Haziran 2017 tarihinde Enfeksiyon Hastalıkları, KBB ve Göz Polikliniği ve servisleri devreye alınacak.

15 Haziran 2017 tarihinde Fizik Tedavi Rehabilitasyon Polikliniği ve servisi hizmet verecek.

19 Haziran 2017 tarihinde Üroloji, Göğüs Hastalıkları, Nöroloji Polikliniği ve taş kırma merkezi hizmete

Bu haber 6180 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mutaflardan
    7 yıl önce
    İskilipin hastanesi?????. Mutaflar boşaldı şehir hastane var diye meydan mah toplanıyorrr. iskilipin serin havadan ferah mekanı mutaflar çay boyu orman havası ama kimseler kalmıyorrr.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip'te
İskilip'te "Afet Bilinci" eğitimi düzenlendi
Semerciler arastasında tarihi gün
Semerciler arastasında tarihi gün