Burak İzzet Karaca 10 Ocak’ta Ak Parti’ye saydırdı

Burak İzzet Karaca 10 Ocak'ta Ak Parti'ye saydırdı

Cumhuriyet Halk  Partisi İskilip İlçe Başkanı Burak İzzet Karaca, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla İskilip’te yayın yapan gazetecilerle yemekli toplantıda bir araya geldi. Hitit Dürüm Restaurantında verilen yemeğe Başkan Burak İzzet Karaca ile parti yönetim kurulu katıldı.

11 Ocak 2018 - 13:10 - Güncelleme: 11 Ocak 2018 - 13:30

Cumhuriyet Halk Partisi İskilip İlçe Kongresi öncesi ve sonrası şahsına ve yönetimine verilen destek için gazetecilere teşekkür eden Karaca ‘’Akp iktidarının bütün baskılarına rağmen bedel ödemeyi göze alarak yazan, çizen, sorgulayan ve cezaevlerinde özgürlükleri alınan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum’’dedi.

Başkan Burak İzzet Karaca açıklamasında ise;

HANİ 10 OCAK’TA HASTANE AÇILIP, MUAYENEYE BAŞLANIYORDU?

Öncelikle bugün 10 Ocak ve geçtiğimiz günlerde Akp Milletvekili Ahmet Sami Ceylan İskilip’te 10 Ocak’ta İskilip Devlet Hastanesi açılıyor ve muayeneye başlıyoruz demişti. Bugün 10 Ocak bir açılış muayene olmadı acaba burada İskilip halkıyla dalga mı geçiliyor? Şirketler değişmiş, ihaleci firma şöyle olmuş böyle olmuş yıllardır yapılan açıklamalar yine böyle. Durmadan ertelenmekte. Şu tarih bu tarih denmektedir. Bu belirsizlik kesinlikle çözüme kavuşturulmalıdır. Öyle meydanlarda açılıyor demekle hastane açılmamaktadır. Herkes sus pus olmuş, koltuğuma zarar gelir mi yada siyasi gelecek endişesiyle konuşmuyor, konuşamıyor, kamuoyunu bilgilendiremiyor.

İSKİLİP YOLLARI

İskilip halkı, Tosya yolunu, baraj kenarından geçecek sahil yolu ile ilgili bir adım atılmasını bekliyor. Yoksa İskilip çok zor bir sürece girdi, daha da kötü bir sürece girecek, köy durumuna gelecek. Salim Uslu keşke fırsat bulupta bir kere İskilip yollarındaki durumlarla ilgilense ama pek fırsat bulamıyor.

İSKİLİP KALESİ

İskilip’te sürekli bir göç var. Köyler boşalmış durumda ve İlçe merkezide çok sayıda kapanan iş yerleri, göç eden aileler fazlasıyla devam etmekte. İskilip’in çıkış yolu ise burayı turizme kazandırmak. İskilip Kalesinde belirsizlik devam ediyor. Recep Çatma döneminde bir kıpırdanma yaşandı ama yine sadece yapılıyor, ediliyor lafları ve açıklamalarıyla iktidar partisi milletvekilleri, açıklamalarına ama sadece açıklamalarına devam ediyorlar. Olan burada İskilip halkına bizlere olmaktadır. İskilip Kalesinde biran önce sonuçlandırılması gerekmektedir. Artık ihaleye çıkıyor, ediliyordan çok "İskilip Halkı yeter artık yapılsın bitsin" diyor. 

İSKİLİP STADYUM AÇIKLAMALARI BOŞA ÇIKTI!

10 Mayıs 2016 tarihinde Çorum Milletvekili Salim Uslu bütün basın, gazete ve sitelere İskilip Stadının Sentetik sahaya dönüştürüleceğini açıklamıştı. O günden bu yana 1,5 yıl geçti. Ama hiçbir gelişme kaydedilemedi. 2 Tane futbol kulübümüz var. Ortalama 100 tane lisanslı sporcumuz var ama maçları bırakın oynamayı kış aylarında bu sahada antrenman yapamıyorlar. Her yıl yaklaşık 2-3 ay burada maç oynanmıyor. Peki bu çocukların ve İskilip halkının suçu ne? Yine bir açıklama yapıldı ama bununda arkası boş çıktı. Sadece ve sadece açıklama yapıldı. Boş basın bildirileri ve müjdelerle İskilip'e hizmet ve yatırım gelmiyor maalesef.

BİTMEYEN BİRŞEYİN AÇILIŞI OLMAZ!

Bitmeyen bir işin açılışı olmaz. Doğalgazın açılış yapıldı ama sadece 1 bina kullanıyor şuanda koca İskilip’te. Oda bildiğim kadarı ile tank veya tüple kullanıyor. Peki ne zaman İskilip’in her binası doğalgazı kullanacak. Sadece 1 bina kullanacak diye açılış yapmaları da ilginçtir.

MÜDÜRLER HAKKINDA NEDEN SORUŞTURMA BAŞLATILMADI?

İskilip Eğitimde artık yıllardır özellikle önceki Milli Eğitim Müdüründen itibaren gerilemeye başlamış ve şuan da tamamen dibe vurmuştur. Önceki Müdür, eğitimden daha çok ihalelerle uğraşıyordu. Oradan başlayan bir acılı süreç devam etmektedir. Her geçen gün İskilip’li çocuklar daha da felakete sürüklenmektedir. Sırtını iktidar partisine dayayıp makam mevki kapanların yerine liyakat sahibi idareciler iş başında olsa memleket kazanmaz mı? Selfie çekmekle okullardaki sorun çözülmüyor ve  her geçen gün eğitimimiz dibe vurmaya devam ediyor. Para karşılığı devamsızlık silen müdürleri  konuştu İskilip. Bunların üzerine neden gidilip soruşturma başlatılmadı. İhaleleri odasında veren müdürleri konuştu İskilip. İşin acı yanı herkes bu konuları biliyor ama sadece seyrediyor. İşin daha acı yanı Çorum'dan seyrediyorlar. İmkan sahibi olanlar çocuğunun eğitimi için Çorum'a ve başka illere gidiyor. Ama burada olan yine İskilip halkına oluyor. Ayrıca uyuşturucu madde kullanım oranı yüksek olan İskilip’te herkesi açık bir şekilde davet ediyorum. Memleket Sevdalısı herkese diyorum ki, gelin hep beraber olalım, birlik olalım ve eğitim sorunumuzu çözelim, çocuklarımıza daha güzel bir eğitim ve yarınlar bırakalım.

ALTYAPI YAPILDI AMA?

Altyapımız yapıldı ama durmadan kazılıyor, kesiliyor. Çoğu yerde asfalt yamaları var. Her taraf şuan kesilmekte. Peki altyapı bittikten sonra tamamıyla kontrol edilip de mi alındı? Peki tamamıyla kontrol edilip alındıysa neden durmadan kazılıyor. Bunların masrafını kim karşılıyor. Sen altyapını yapmışsın, bitirdim demişsin. Ama durmadan kazılıyorsa bunun masrafını belediye mi, ihaleci firmalar mı yoksa Çorumgaz mı karşılıyor? Bunlar İskilip halkının merak ettiği konular. Yağmur az bir şey yağsa bile hemen elektrikler gitmekte ise bu sorun altyapı sorunu değil midir? Bence bu soruların cevabını İskilip halkının ve dışarıda yaşayan her İskilipli herkesin bilmesi gerekir.

MEMLEKET SEVDALISI HERKESİ DAVET EDİYORUM

Ötekileştirme olmadan herkesle yan yana olacağız. Anlatacağız. Girmedik mahalle, gidilmedik köy bırakmayacağız. Memleketimiz için ne gerekiyorsa biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak yapacağız. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Memleket sevdalısı herkesi yan yana olmaya, omuz omuza olmaya İskilipimiz için çalışmaya davet ediyor, 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum’ diye konuştu.

2018/01/2018-01-11-13-13-24.jpg
Bu haber 7428 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip'te
İskilip'te "Afet Bilinci" eğitimi düzenlendi
Semerciler arastasında tarihi gün
Semerciler arastasında tarihi gün