Başbakan’ın gömlekcisi İskilipli

Başbakan'ın gömlekcisi İskilipli

Başbakan´ın gömlekçisi ile ün yapan A Rossi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun gardrobuna ‘Etro´ tartışması ile girdi. Seçildiği kurultayda ünlü İtalyan markası 495 TL´lik Etro gömlek giydiği için eleştiri oklarını üzerine çeken CHP Lideri´ne özel dikim gömleklerinden gönderen A Rossi´nin sahibi Osman Lek, fırsatı rekor siparişe çevirdi. 

10 Ağustos 2017 - 14:36

Kılıçdaroğlu´nun Mersin´deki mitingde giydiği gömlekle ün yapan A Rossi markası, iki günde 100 özel sipariş aldı. 

Özellikle medyada Kılıçdaroğlu´nun yeni gömlek markası ile ilgili çıkan haberler nedeniyle iki gündür telefonlarının susmadığını belirten Osman Lek, "Özellikle siyasetçi ve işadamı dışında halktan da birçok kişi onların giydiği gömleği giymek istiyor. Bu nedenle iki gündür 100´ün üzerinde sipariş aldık" dedi. 

A Rossi´nin temelleri 1970 yılında çırak olarak kişiye özel gömlek dikim işini başlayan Osman Lek, tarafından atıldı. 

Başlangıçta marka isminden dolayı yabancı olarak algılanan A Rossi, 5 yıl önce 5 ortağın kendi isimlerinin başharflerini verdiği yerli bir marka. Osman Lek, diğer ortakların ayrılmasıyla birlikte geçtiğimiz yıldan itibaren yoluna yeni ortak Bayram Önder ile devam ediyor. Bugün iki ortak kişiye özel gömlekleri 5 kişilik dikim ekibi ile birlikte Beyoğlu´ndaki atölyelerinde dikiyor. 

Zaten A Rossi´nin Kılıçdaroğlu ile tanışması da Etro gömlek tartışmalarından sonra başlıyor. Firmanın ortaklarından Osman Lek, ithal ve pahalı bir marka gömlek giydiği için eleştirilere neden olan Kılıçdaroğlu´nu yerli bir marka gömlek giydirmek için harekete geçiyor. Bunun için CHP genel Merkezi ile temasa geçtiklerini belirten Lek, şunları söyledi: "O gün yaşanan tartışmalar üzerine CHP genel merkezine kendi üretimimiz olan gömlekleri gönderdik. Çünkü A Rossi hem yerli bir markaydı hem de fiyatları gayet uygundu. Bunun yanında birçok siyasetçi bizi tercih ediyordu. Sonrasında genel merkezden gelen olumlu yanıtla Kılıçdaroğlu´na 2 adet gömlek diktik. Şu anda kendisi bizim müşterimiz oldu. Bayramdan sonra yeni gömlekler de dikeceğiz." 

Özellikle medyada Kılıçdaroğlu´nun yeni gömlek markası ile ilgili çıkan haberler nedeniyle iki gündür telefonlarının susmadığını belirten Lek, "Özellikle siyasetçi ve işadamı dışında halktan da birçok kişi onların giydiği gömleği giymek istiyor. Bu nedenle iki gündür 100´ün üzerinde sipariş aldık" dedi. 

Bugün  siyasilere özel gömlek diken Lek´in siyasilerle tanışması da çıraklık günlerine denk geliyor. Bu dönemde birçok milletvekiline özel gömlek dikimi gerçekleştirdiklerini kaydeden Lek, "Bu sayede birçok siyasetçi ile tanıştım. Bu konuda da ustalaşınca 5 yıl önce kendi markamızı oluşturmaya karar verdik ve A Rossi öyle ortaya çıktı. Geçmişten tanıdığımız siyasiler ve işadamları da böylece bizim müşterimiz oldu. Rahmi Koç´tan Ali ve Mustafa Koç´a ve Murat Yalçıntaş´a kadar birçok işadamı da müşterimiz" dedi.

A Rossi´nin özel dikim gömleklerinin fiyatları 80 TL´den başlayıp 200 TL´ye kadar çıkıyor. Kişilerin evlerine yada kaldıkları otellere her saat giderek ölçülerini aldıklarını belirten Lek, "Müşterilerimiz bize her saat ulaşabiliyor. Bizim diğer özel dikim yapan yerlerden farkımız tamamen yerli ve pamuklu kumaştan üretim yapıyoruz. Özellikle işçilik ve kalıplarımız çok beğeniliyor. Örneğin bizden bir kişi 10 tane gömlek sipariş ettiyse hepsini birden dikmiyoruz. Önce bir tane dikip üzerinde deneyip eksikliklerine bakıp diğerlerini ona göre yapıyoruz" diye konuştu. 

Bugüne kadar birçok siyasi ile çalıştıklarını belirten Lek, onların tercihlerininde genelde açık renkler olduğunu söylüyor ve ekliyor: "Özellikle beyaz ve mavi tonları çok tercih ediyorlar. Kılıçdaroğlu´na dikeceğimiz diğer gömleklerde mavi ve beyaz tonlarda olacak. Bunun yanında ağırlıklı çizgili kumaşları istiyorlar."

Osman Lek'in gömlek diktiği siyasi ve işadamları

Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı

Abdullah Gül - Eski Cumhurbaşkanı

Süleyman Demirel - 9.Cumhurbaşkanı

Nazım Ekrem - Devlet Eski Bakanı

Hayati Yazıcı - Devlet bakanı

Köksal Toptan - TBMM Eski Başkanı

Deniz Baykal - Chp Eski Genel Başkanı

Hüsameetin Cindoruk - DP Genel Başkanı

Nurettin Canikli - Akp Grup Başkan Vekili

Şükrü Erdem - Devlet Eski Bakanı

Muammer Güler - İstanbul Eski Valisi

M.Ali Yılmaz - Eski Devlet Bakanı İş Adamı

Prof Dr Fevzi Bingöl - Fırat Üniversitesi Rektörü

Murat Yalçıntaş - İto Başkanı

Rahmi Koç - İş Adamı

Mustafa Koç - İş Adamı

Ali Koç - İş Adamı

Ali Şen - İş Adamı

M.Ali Aydınlar - İş Adamı

Ahmet Ağaoğlu - İş Adamı

Kazım Albayrak - İş Adamı

Haluk Ulusoy - Tff Eski Başkanı

Ali. Müfit Gürtuna - İstanbul Büyükşehir Eski Belediye Başkanı

Mustafa Sarıgül - Şişli Belediye

Necmi Kadığlu - Esenler Belediye Başkanı

Prof Dr Ömer Lütfi Mete - Senarist

Mustafa Ceceli - Sanatçı

Suat Ateşdağlı - Sanatçı

Sönmez Atasoy - Oyuncu

Şenez Erzik - Uefa As Başkanı

Bu haber 14882 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip OSB'ye kimse inanmıyordu, şimdi yatırımcı talepleri artıyor
İskilip OSB'ye kimse inanmıyordu, şimdi yatırımcı talepleri...
Ahlatcı
Ahlatcı " Tosya yolunu en kısa sürede bitireceğiz"