Atçıoğlu okul müdürleri ile toplantı yaptı

Atçıoğlu okul müdürleri ile toplantı yaptı

İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem sonu Okul Müdürleri Toplantısı yapıldı.

07 Ocak 2017 - 02:48

İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu iyi dilek ve temennnileri ile toplantıyı açtı. Gayretli çalışmalarından dolayı okul Müdürlerine teşekkür etti. Toplantıya Şube Müdürleri Mehmet Fidan, İsmail Boylu, Fatih Okumuş ve Okul Müdürleri katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu ,toplantıda öncelikli olarak  dönem sonu yaklaşması nedeniyle, dönem sonu yapılması gereken iş ve işlemlere dikkat çekti. Özellikle öğrencilerin notlarının e-okula zamanında işenmesinin altını çizdi. 1. TEOG sınavları sonucu başarı analizi yapıldı. Önceki TEOG Sınavına göre ilçe başarısının geçen yıla göre az da olsa arttığı ortaya çıktı. Ancak bu başarının yeterli olmadığı daha üst noktaların hedeflenmesi gerektiği belirtildi. Okulların işleyişi ile ilgili görülen aksaklıkların giderilmesi konusunda okul müdürlerinin dikkatini çeken Atcıoğlu, İlçe başarısına ivme kazandırmak ve başarıyı daha da artırmak için nelerin yapılması gerektiğini okul müdürleriyle müzakere etti.

Okullardaki bakım-onarım çalışmaları ile fiziki ortamın mümkün olduğu kadar güzelleştirileceğini, daha hijyenik daha temiz hale getirileceğini belirten Atcıoğlu, okul müdürlerine gerekli uyarılarda bulunarak, beyaz bayrakla ilgili okullarının müracaat etmesini ve gerekli çalışmaları yapmasını istedi.

İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu; çalışmaların mevzuata uygunluğunun önemini belirterek okul müdürlerinin dikkatini çekti. Personelle ilgili iş ve işlemler yapılırken gerekli hassasiyetin gösterilmesi istendi.

Taşımalı eğitime erişim kapsamındaki okul Müdürlerine de hitap eden Atcıoğlu, mevcut idari ve teknik şartname kapsamında okul müdürlerinin taşımalı eğitimle ilgili iş ve işlemleri titiz bir şekilde yürüterek kendilerinin de üzerlerine düşen denetim görevini en güzel şekilde yerine getirmeleri yönünde taşımalı öğrencisi olan okul müdürleri uyarıldı.

     Okul idarecilerinin ve öğretmenlerin öğrencilere ve personellere hitap ederken dikkatli olunması istendi. Konuşma ve davranışlarında her öğrenci için mutlaka ileri bir adım atılabileceğinin unutmamalarını istedi.

     Atcıoğlu; "Çocuklara öğretmek bir beceridir. Onları öğrenme konusunda heyecanlandırmak ise gerçek başarıdır." diyerek okul müdürlerinin görüşlerini de alarak dönem sonu çalışmalarında başarılar diledi ve toplantıyı kapattı

2017/01/1033939.jpg
2017/01/1946502.jpg
Bu haber 7244 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip'te
İskilip'te "Afet Bilinci" eğitimi düzenlendi
Semerciler arastasında tarihi gün
Semerciler arastasında tarihi gün