Ak Parti’de yeni yönetim göreve başladı

Ak Parti'de yeni yönetim göreve başladı

Ak Parti 6 olağan kongresi kapsamında 27 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşen AK Parti İskilip İlçe Teşkilatının 6. Olağan Kongresinde İlçe Başkanlığına seçilen Mustafa Lek, mazbatasını Hâkim Raşit Dursun’dan aldı.

08 Eylül 2017 - 02:20

Mazbata töreninin ardından basın açıklaması yapan İskilip İlçe Başkanı Lek,“ kongreye katılanlara teşekkür ederek şunları söyledi; “Bugünde yönetim kurulumuz ile birlikte Seçim Kurulundan mazbatamızı aldık. Görevimize başladık. Cenab’ı Allah utandırmasın, inşallah hayırlı hizmetlere vesile kılsın” dedi.

Lek açıklamalarını şöyle sürdürdü; “AK Parti İskilip ilçe Teşkilatı olarak, ekip arkadaşlarımız ile beraber amacımız partimizin etik kuralları ve ilçemizin yapısal faktörlerini harmanlayarak verimli bir siyaset üretebilmektir. Nasıl bir sorumluluk yüklendiğimizin farkındayız. Bunun gereği olarak, teşkilat mensubu kardeşlerimiz gözlerinde gördüğüm o mesuliyet ve kararlılık ışığı bizim hizmet süremizce birlik, beraberlik, samimiyet ve gayret kabiliyetimizin kaynağı olacaktır. Zira insanların memnuniyeti tek amacımızdır. Başka türlü Allah’ın rızasına talip olabilmemiz mümkün değildir. Tekrar ifade etmek isterim ki, sahip olduğumuz makamlar sadece sorumluluk ifade eder. Bu gün ve bundan sonra her gün söyleyeceklerimiz, daha önce söylediklerimizden asla farklı olmayacaktır. Zira daima inandığımız doğruları ifade ettik. Kişilik tekâmülümüz ve siyasi tarzımız inandığımız doğrularla paralellik teşkil eder. Bu partiyi bunca zaman idarede muktedir kılan sebeplerden bir tanesi de birlik, beraberlik ve samimiyete verdiği önem ve bunun gereği olarak teşkilatların her kademesinde görev yapan mensuplarının akli sadakatleridir. Yetki ve sorumluluk birbirini tamamlayan iki büyük değerdir. Kongre konuşmamızda da ifade ettiğimiz gibi; “Bu şehre dair fikri olan her bir ferdin bizim yüreğimizde muteber bir yeri vardır. Dinleriz istifade ederiz. Lakin fitne ve bozgunculuk asla bizden pirim ummasın” dedi.

Lek, “ Kuruluşundan itibaren partimizin bütün kademelerinde görev yapan bütün değerli parti mensubu kardeşlerimize yaptıkları hizmet ve göstermiş oldukları samimi gayretlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Siyaset kurumu vefalı olmayı ahlaki bir kişilik tekâmülü olarak tespit eder. Bu ahlaki prensipten hareketle, yapılan bütün hayırlı hizmetlerde katkısı olan değerli dostlarımızı daima şükran ile yadediyor olmamız o vefanın gereğidir. Kongre neticemizin tekraren partimize ve İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” açıklamasında bulundu.

2017/09/9267159.jpg
2017/09/3996362.jpg
2017/09/8256271.jpg
Bu haber 6306 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip OSB Müteşebbis heyeti gelecek hafta toplanıyor.
İskilip OSB Müteşebbis heyeti gelecek hafta toplanıyor.
"Tarihi Arastalar Canlanıyor" projesi başladı