İskilip Devlet Hastanesinden sağlıklı gelecek nesiller için farkındalık etkinliği

İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi Başhekimliği Doğum Servisi tarafından 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası kapsamında etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında ev ziyaretleri, stant açılması ve kamu spotu videosu hazırlatıldı.


İskilip Devlet Hastanesinden sağlıklı gelecek nesiller için farkındalık etkinliği

Hastane içerisinde bulunan poliklinik bölümünde stant açarak lohusa ve anne adaylarına anne sütünün bebeğe ve anneye olan faydaları hakkında sözel bilgilendirme eğitimlerinin yanı sıra afiş ve broşürlerle eğitime destek sağlandı.

Ayrıca hastane içerisinde bulunan led tv ler aracılıyla hazırlatılan kamu spotu videosu hafta boyunca yayınlanarak farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.

Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Uzm. Dr. Burak Uflaz “ Yarınlarımızın daha sağlıklı, tüm bebeklerimize anne sütüyle beslenme hakkının tanınması, hiçbir bebeğimizin bu haktan mahrum edilmemesi konusunda yıl boyunca tüm anne ve anne adaylarımızı eğitici bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Konunun önemi ve gündem oluşturması amacıyla, tüm dünyada 1-7 Ekim haftası "Emzirme Haftası" etkinliklerinde tüm anne adayları ve annelerimize "Sağlıklı gelecek nesiller için ilk altı ay sadece anne sütü" önerilerimizi sunuyoruz.” İfadelerine yer verdi.