Şehit Kaymakamın babası "Vatan uğruna bende hazırım"

Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk, PKK'lı teröristlerce düzenlenen hain saldırıda yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Baba Asım Safitürk, oğluyla gurur duyduğunu belirterek, "Vatan, uğrunda şehit olan varsa vatandır. Vatan uğruna ben de hazırım" dedi.


Şehit Kaymakamın babası

Kaymakam Safitürk eylül ayında Derik Belediyesine kayyum atanmıştı. PKK'lı teröristler önceden makamına yerleştirdikleri el yapımı bombayı saat 12.15'te uzaktan kumandayla patlatarak Safitürk'ü şehit eden hain saldırıyı gerçekleştirdi. 

Saldırıdan günler önce FETÖ'cü Bülent Keneş attığı bir twitter mesajında kayyum atanan isimleri alçakca tehdit etmişti. FETÖ'ye bağlı Tdoys Zaman'ın Eski Genel Yayın Yönetmeni Keneş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına kayyum atanan Cumali Atilla'nın ismi üzerinden attığı "Hasan Ölçer duruyorken kayyım atanan Cumali Atilla'ya şimdiden Allah rahmet eylesin!.. Yakınlarının başı sağolsun!.. Terör örgütü PKK affetmez" şeklindeki mesajla bölgede terörle mücadele eden isimleri açıkça hedef göstermişti. 

  Baba Safitürk: Vatan, uğruna şehit olan varsa vatandır  

Şehit olan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk, "Vatan, uğruna şehit olan varsa vatandır. Vatan uğruna ben de hazırım." dedi. 

Şehidin babası Safitürk, Dr. Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, terörü lanetledi. 

Oğluyla gurur duyduğunu dile getiren Safitürk, "Vatan, uğrunda şehit olan varsa vatandır. Vatan uğruna ben de hazırım. Oğlumu şehadete ulaştıranları Allah'a havale ediyorum, vatan sağ olsun. Allah, vatanımıza ve milletimize yardım eylesin. Allah, terörü destekleyenlerin kendi başlarına bela etsin." diye konuştu.

Bu arada, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya da hastaneye gelerek, aileye başsağlığı diledi.

 Baba ocağında yas var  

Mardin'in Derik Kaymakamlığına PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırıda yaralanan ve Gaziantep'te tedavi gördüğü hastanede şehit olan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün, Sakarya'nın Arifiye ilçesindeki baba ocağında yas var.

Tedavi gördüğü Doktor Ersin Arslan Devlet Hastanesindeki yoğun bakım servisinde şehit düşen 35 yaşındaki Safitürk'ün, Cumhuriyet Mahallesi'nde haberi alan yakınlanları üzüntü yaşadı. Safitürk ailesi ve komşularının evlerine Türk bayrakları asıldı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, babaevine gelerek şehidin yakınlarına taziyede bulundu.

Öte yandan şehidin babası Asım ve annesi Fatma Safitürk'ün dün gece Gaziantep'e gittiği öğrenildi.

 "Milletimizin başı sağ olsun" 

Şehidin amcasının oğlu Ahmet Safitürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, üzgün olduklarını söyledi. 

"Milletimizin başı sağ olsun" diyen Safitürk, "Vatanımız, milletimiz için görev yapıyordu bu görev esnasında şehit oldu. Vatanın çeşitli yerlerinde görev yaptı. En son görevini Mardin'in Derik ilçesinde yapıyordu fakat bu esnada hainler tarafından bombalı saldırıya uğradı. Biz yakınları olarak üzgün olmakla birlikte vatanımız sağ olsun diyoruz. İnşallah PKK'dan ülkemiz bir an önce kurtulacaktır." diye konuştu.

Safitürk, şehidin naaşının, yarın öğle vakti Cumhuriyet Mahallesi Merkez Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedileceğinin planlandığını kaydetti.