ÇORUM MİLLETVEKİLİ EROL KAVUNCU YU ZİYARET
Mustafa Yolcu

Mustafa Yolcu

ÇORUM MİLLETVEKİLİ EROL KAVUNCU YU ZİYARET

16 Ocak 2020 - 21:33

ÇORUM MİLLETVEKİLİ EROL KAVUNCU’YU ZİYARET

14.1.2020 Salı günü milletvekilimiz Erol Kavuncu beyi, TBMM de Ali Kılcı hemşerimiz ile birlikte ziyarete gittik.

Erol bey, Çorum ve İskilip için yaptıkları çalışmaları şöyle anlattı.

- “İskilip -Çorum yolunun, 2020 yılında bitirilmesi için ödenek temin ettik. Bu konuyu ilgili Bakanlık dahil, her yere ilettim. İnşallah bu yıl, İskilip- Çorum yolunun bitirilmesine çalışılacak.

İskilip-Çankırı yolun’ da, heyelan olan 530 metre yol tamamlanıp açılacak.

İskilip- Bayat için çok önemsediğim sahil yolu ile, Osmancık- Dodurga- Laçin- Oğuzların bölgemiz ile rahatça irtibatı temin edilecek. Bu yolun yapılması için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bu konuyu hep birlikte var gücümüzle, dile getirmeye çalışalım.

Yöremiz için hayati önem arz eden TIMARLI SULAMASI 2. ETAP ‘IN tamamlanması için, gayret sarf ediyorum. Bu etap’ın bitirilmesi ile (7705 ha) alan sulanacaktır. Bu ise ekonomimize 25.000.000.-TL kazandıracak ve 750 kişiye iş imkânı sağlayacaktır.

Yöremizden yakın zaman ’da milletvekilinin çıkmaması, yapılması gereken hizmetlerin sağlanmasında gecikme meyana getirmiştir. Çankırı sınırları içinde bulunan TIMARLI 1. ETAP 20 YIL önce bitirilerek hizmete alınmış. Kullanım süresi dolduğu için yeniden yapılmıştır. Bölgemizde bulunan 2. Etap ise yeni yapılmakta, onun da inşasının bitirilme süresi uzamaktadır.  Bu açığı kapatmaya çalışıyorum. Sorunlarımızı gerekirse, Devlet başkanımıza kadar götürürüm.”

Bu duyarlılığı ve yerinde tespitleri için Milletvekilimiz Erol beye teşekkür ettik.

Her sene bölgemizde çalışma yaparak, eylül ayı içinde, yapılacak yatırımların ilgili bakanlıkların programlarına alınması için çalışma yapılmasını, bu konunun üzerinde ciddiyetle durulmasını tavsiye ettik. Ayrıca kendisini İskilipliler derneğini ziyarete davet ettik.

Mustafa Yolcu- 15.1.2020

Bu yazı 648 defa okunmuştur .

Son Yazılar