Vali Zübeyir Kemelek’in adı ölümsüzleşti

Vali Zübeyir Kemelek'in adı ölümsüzleşti

Merhum hemşerimiz Vali Zübeyir Kemelek'in adı Sivas'ta yeni yapılan ortaokula verildi.

04 Kasım 2017 - 12:23

İskilip’in unutulmaz değerlerinden Vali Zübeyir Kemelek’in ismi vefatındaki görev yeri Sivas’ta yaşatılıyor. 2014 yılında hayatını kaybeden Kemelek’in adı  2016 Aralık ayında Sivas’ta yapımı tamamlanan bir okula verilerek ölümsüzleştirildi. Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulu adıyla eğitim öğretimine devam eden okul, 10 derslikli ve modern bir bina olarak göze çarpıyor.

Zübeyir Kemelek’e gösterilen bu vefanın ardında ise, Kemelek ile birlikte il özel idare genel sekreterliğinde birlikte çalışan ve İskilip kaymakamı Bahadır Güneş’in de dönem arkadaşı olan Salih Ayhan var.

Şu anda Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetler Genel Müdürlüğü görevini yürüten Ayhan, Rahmetli Zübeyir Kemelek’e olan sevgi ve saygısını her fırsatta dile getiriyor. Hem Vali Zübeyir Kemelek’in hem de babası Doğan Kemelek’in cenaze törenlerinde İskilip’e gelen Ayhan, vefatından sonrada isminin bir okula verilerek yaşatılmasında büyük rol oynadı.

Görev yaptığı her yerde  halkın ve çalışma arkadaşlarının büyük sevgi ve saygısını kazanan rahmetli Kemelek’in adı artık Salih Ayhan’ın çabalarıyla Sivas’ta bir okulda ölümsüzleşmiş durumda.

MEB Destek Hizmetler Genel Müdürü Salih Ayhan, Kaymakamımız Bahadır Güneş’in  kendisini ziyareti sırasında Zübeyir Kemelek’i yâd ederek okula izim verme süreci hakkında bilgiler verdi.

İskilipliler olarak emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

2017/11/1032187.jpg
2017/11/1585530.jpg
Bu haber 11266 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ihsan Hekim
    3 yıl önce
    Sayin Valime Allahtan Rahmet diliyorum. Merhum Valinin itibarinin son Gorev yaptigi Sivas Ilimizf de yasatimasina vesile olanlara şukranlarimi sunuyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
21 Ocak'a kadar buzlanma ve don uyarısı
21 Ocak'a kadar buzlanma ve don uyarısı
Ak Parti'de Yusuf Ahlatcı yeniden il başkanı
Ak Parti'de Yusuf Ahlatcı yeniden il başkanı