Karadağ, gençlerle buluştu

Karadağ, gençlerle buluştu

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ İl SKM Başkanlığında gençlerle bir araya gelerek, sistem değişikliğinin neden gerekli olduğunu anlattı.

28 Mart 2017 - 08:56

Gelecek nesillere yönetilebilir bir Türkiye bırakmanın önemine dikkat çeken Karadağ, “Asıl bu sistem gelecek nesillerimiz için değişmelidir. Çocuklarımız ve gençlerimizin daha yaşanılabilir bir Türkiye’de hayatlarını sürdürebilmeleri için sistem değişikliğine ihtiyaç vardır. 16 Nisan tarihinde gerçekleşecek referandumdan evet çıkacağına olan inancımız tamdır. Çünkü milletimiz bu referandumda geleceğini oylayacağını biliyor.

"Geleceğin Teminatı Olan Gençlere Güvenimiz Her Zaman Tamdır"

Gençlerin bu ülkenin istikbali olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Karadağ, gençlerin sürekli tenkit edildiğini ve memleket meselelerinden uzak olmakla suçlandığını dile getirdi. Eleştirilen gençliğin 15 Temmuz sürecinde memleketine ne kadar sahip çıktığını bütün dünyanın gördüğünü ifade eden Karadağ, “Gençlerimiz mutlu ve gelişmiş bir Türkiye’nin umududur. Şimdi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ülkemizin geleceğinin garantisi olan gençlerimize 18 yaşında seçme ve seçilme hakkı tanınıyor. Yarının Türkiye’sini yönetecek olan gençlerimize 18 yaşında siyaset yapma ve temsil etme hakkı tanınıyor. Bu yasa tasarısı başta Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın olmak üzere AK Parti kadrolarının gençliğe olan güvenini bir kere daha ortaya koyuyor. Gelecekte ülkemizi yönetecek olan gençlerimizi bugün ülkenin idaresine ortak etmek gelecek için son derece önemlidir.

“Çift Başlılık Ortadan Kalkacak”

Yeni sistem ile birlikte çift başlılık ortadan kalkmış olacak. Hükümetler ve Cumhurbaşkanlığı makamı arasındaki fikir ayrılıkları ortadan kalkmış olacak. Daha istikrarlı bir yönetim sistemi, daha hızlı karar alan, daha hızlı icraat ve reform yapan bir yönetim modeli oluşacaktır. Cumhurbaşkanı ile Başbakanın yetkileri birleştiriliyor, Cumhurbaşkanı yürütmenin başı oluyor böylece çift başlılık ortadan kalkıyor.

Geçmiş yıllarda yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı Türkiye birçok defa istikrarsız süreçlere girmiştir. Artık Türkiye’nin makası değiştirmesi gerekmektedir. Bu Türkiye için bir beka sorudur. Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi ile istikrarsızlık ortadan kalkacak. Türkiye 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerleyecektir” dedi.

“Cumhurbaşkanının Sorumsuzluğu Ortadan Kalkıyor”

Karadağ, Hayırcı cephe aslı olmayan öyle bir algı oluşturuyorlar ki hiçbir madde üzerinde durmuyorlar, Hayır Propagandası yapanlar değişecek Anayasa Maddelerini milletimize doğru aktarmıyorlar, Yeni Anayasa ile birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan’ın yetkileri çoğaltılmıyor ya da sorumsuzluğunun üzerine biraz daha sorumsuzluk eklenmiyor. Cumhurbaşkanı yeni anayasa ile hem yetkili hem de sorumlu oluyor. Ayrıca denetim ve cezai sorumluluk getiriliyor. Eski Madde de Meclisin dörtte üç oyuyla sadece vatana ihanetten suçlanabiliyordu. Şimdi hakkında herhangi bir suç işlediği iddiasıyla soruşturma açılabiliyor. Soruşturma açılan Cumhurbaşkanı erken seçim kararı alamıyor. Şuan da Sayın Cumhurbaşkanımız tek başına yetkileri kullanıyor, Kendi kurduğu parti iktidarda, çoğunluk elinde, Bakanlar kuruluna anayasanın emri doğrultusunda istediği zaman başkanlık ederek toplantı yapabiliyor. İstediği yasa metinlerini bakanlar kurulu eliyle zaten kendi partisi çıkarıyor. Yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminde Cumhurbaşkanının tüm iş ve işlemleri yargı denetimine tabi oluyor. Bilinmelidir ki bugün hayırcı cephe de Türkiye’nin içerde ve dışarıdaki düşmanları yer almaktadır. O yüzden vatanını, milleti, ülkesini ve gelecek nesilleri düşünen milletimizin kimlerin hayır dediğine dikkat etmesi gerekiyor.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bugün için gerekli olmakla birlikte yarının Türkiye’si için büyük ehemmiyet arz etmektedir. Genç nesillerimiz yarının Türkiye’sini yönetecek insanlar olarak bugün siyasetin içerisinde var oluyorlar. Buda ülkemizin geleceğini garanti altına almak demektir. Bizler Siyasi Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu partide kuruluşumuzdan itibaren her zaman gençlerimize her kadememizde önem verdik ve vermeye devam edeceğiz. Çünkü gençler geleceğimizin teminatıdır.

Toplantıya katılan gençler yapılan açıklamalardan duydukları memnuniyeti ifade ederek ülke topraklarında yaşayan her gencin yapılacak Cumhurbaşkanlığı Sistemine destek olması kanaatinde olduklarını ifade ederek İl Başkanı Mehmet Karadağ’a teşekkür ettiler.

2017/03/7395891.jpg
2017/03/3541292.jpg
2017/03/8337655.jpg
Bu haber 2057 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akciğerini koru kanser olma
Akciğerini koru kanser olma
İskilip Sağlık Müdürlüğü Lösemi konusunda bilgilendirme yapıyor
İskilip Sağlık Müdürlüğü Lösemi konusunda bilgilendirme...