İsmail Çizikçi’nin "Urfa’ya atanması"İskilip’te...

İsmail Çizikçi'nin "Urfa'ya atanması"İskilip'te şaşkınlıkla karşılandı

İskiliplileler Ankara PTT Başmüdürlüğü görevinde iken Şanlı Urfa'ya ataması yapılan İsmail Çizikçi'nin şaşkınlığını yaşıyor. İstanbul Avrupa PTT Başmüdürlüğünden Ankara Başmüdürlüğü'ne gelen Çizikçi'nin yeni görev yeri Urfa oldu.

26 Şubat 2018 - 09:42

İsmail Çizikçi'nin tayinin çıkdığının duyulmasının ardından hemşerilerimiz sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirdiler. İskilip'te ve çalıştığı yerlerde çok sevilen İsmail Çizikçi'ye yapılan yüzlerce paylaşımdan birisi olan Sabri Çiçekçi'nin yazısını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

"İskilipli olmak İskilipçi olmak; İskilipli olmak eskiden daha güzeldi ama yinede güzel. Çevresindeki yerleşim yerleriyle her anlamda farklı özellikler gösterir. Kullandığı kelimeleri ağzı, şivesi, konuşması farklıdır, yemeği farklıdır, huyu farklıdır. Asla bencil değildir, saflık derecesinde iyidir, misafirperverdir, esnafı dükkânına gelene alışveriş yapsın yapmasın en azından bir çay ısmarlamak ister, köyünden bir bardak ayran içirmeden bırakmazlar, her zaman devletine bağlıdır, milliyetçi, muhafazakâr, aydın ve okuryazar insanlardır. Rahmetli Evliya Çelebi’nin buyurduğu gibi “İskilip İlim ve Hilm” beldesidir. Ama ne yazık ki yine Evliya Çelebi’ni “İskilip halkı halktan münzevidir” der. Düşünüyorum da o günden bu güne fazlaca değişiklik yok misafire, İskilipli olmayan memura gösterdiğimiz ilgi alaka ve samimiyeti kendi insanımıza gösteremiyoruz. İskilip bu güne kadar öyle ya da böyle hükümetlerden yeterli ilgiyi göremedi hiçbir iktidar İskilip’i önemsemedi, şunu yaptık bunu yaptık diyecek siyasetçiler çıkacaktır ama kendi kendilerine dürüstçe düşündükleri zaman hiçte hak etmediğimiz halde olduğumuzu hiç olmazsa kendilerine itiraf edeceklerdir… Yinede bağlıdır devletine, siyasetçisine.
Evet, arkadaşlar ahvalimiz bu, şehrimize yapılan ve yapılacak olan bu. Bütün bunlara rağmen birkaç tane orta halli şirketin çabaları vardı nereye kadar bilmiyorum ve birde beyinlerinin hakkıyla bürokraside yer almış kardeşlerimiz. Oralara gelmelerinde katkımızın olmadığını biliyorum, katkımız olmamasına rağmen bize katkıları oldu. Ayrım yapmaksızın İskilip ve İskiliplilere yardımcı oldular. Bunlardan birisi olan göz bebeğimizin Urfa’ya tayini çıkmış. P Olabilirde bunu hak edecek ne yaptı. Ben kendisiyle konuşmadım ama O sorun yok, ben giderim, her yer vatan toprağı, evlatlarımız Afrin’de canlarını ortaya korken bizim tayin konuşmamız ayıptır demiş. Haklıda bu güne kadar İstanbul’dan - Tunceli’ye, İzmir’den – Samsun’a, Çorum’dan – Adapazarı’na Ülkemizin birçok yerinde görev yaptı, Çalıştığı yerlerde güzel işler yaptığı, görev yerlerindeki başarılı olduğu yapılan atamalardan ve kendisine gösterilen sevgi ve muhabbetten belli. Babası Rahmetli Yaşar Abi'nin cenaze merasimine, bırakın çalıştığı yerleri çalışmadığı yerlerden bile her mertebeden ziyaretçisi günler boyu devam etti. Peki, ne odluda tayini çıktı? Bilemiyorum. Hükümet politikalarıyla asla çatışmaz, Hükümet milliyetçi, muhafazakâr, çalışkan, dürüst, Devletine Milletine ve bunların değerlerine bağlı iş bitirici ve çalışkan bürokrat istiyorum diyor, işte mevcudu var ve yeri değiştiriliyor. Ne oldu, neyi beğenilmedi, nerde yanlış yaptı çok merak ediyorum.
Şimdi bunu niye yazdım. Çünkü Evliya Çelebi’ni “İskilip halkı halktan münzevidir” sözü değişmeli birbirimize doğru iş yaptığımız sürece sahip çıkmalıyız. İlçe olarak hor görüldüğümüz yeter artık, şehrimize ve evlatlarımıza sahip çıkalım. Tayin durur mu bilmem ama benim yönüm; başarılı, çalışkan Ülkesini, Milletini ve şehrini seven evlatlarımız, kardeşlerimizden yana, onlara destek olalım istiyorum. İskilipliler artık birlikte hareket ediyor, birbirlerinin ayağına çelme takmıyor, hakları olan için birlikte mücadele ediyorlar, İskilipçilik siyaseti güdüyorlar diye bilsinler istiyorum. Ve en önemlisi ister amir ister memur olsun SİZ BİZİM GÖNLÜMÜZDESİNİZ BİLİNİZ İSTİYORUM. Bunu sizlerde söyleyin, ifade edin, belirtin lütfen. Topal karıca misali."

Bu haber 16205 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Tarık BAŞAL
  9 ay önce
  İsmail beyin alinmasi sadece İskilip i degil Bir Ankara li olarak Bizide derinden uzmustur. Her zaman bir Kardes bir Abi bir Baba gibi daima bizleri destekleyen Basmudurumun hak ettigi yerlere gelmesi umudumuzla her daim yaninizdayiz Basmudurum Saygilarimla
 • Muammer Gökçetin
  9 ay önce
  Çok güzel bir yazı olmuş elinize dilinize sağlık.Yalnız bu tayin sadece İskilipi değil,tüm PTT camiamızı şok etti.Şimd susma değili hep beraber mücadele etme zamanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Talha Uğurluel FETÖ'den tutuklandı
Talha Uğurluel FETÖ'den tutuklandı
Erenler okulunu bastı, bıçakla tehdit ettti
Erenler okulunu bastı, bıçakla tehdit ettti