İskilipli Üniversite öğrencisi başkan seçildi

İskilipli Üniversite öğrencisi başkan seçildi

Denizli'de Gençlik Meclisi'nde yeni başkan İskilipli kızımız Bilge Naz Sak oldu. Bile Naz merhum adliye katibi Ali Sak'ın kızı.

28 Kasım 2017 - 20:07

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin tek liste ile gidilen 17. Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda, Bilge Naz Sak başkanlığa seçildi.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi, 17. Seçimli Olağan Genel Kurulu Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda yapıldı. Genel Kurul'a, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, davetliler ve Gençlik Meclisi üyeleri katıldı. Görevini devreden Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz, bir bayrak değişimi olacağını belirterek, "İçim hem buruk hem de geriye dönüp baktığımda binlerce gencimize hizmet etmiş olmanın gururunu yaşıyorum. Gençlik Meclisi bir gencin en büyük yol rehberidir. Bu yolda gerçek bir aile kazanır ve hayata hazırlanırsınız. Yeni seçilen arkadaşlarıma başarılar dilerim" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise gençliğin çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Gençlik demek hazine demektir. Gençlik demek gelecek demektir. Gençlik demek dinamik demek, güç demektir. Donanımlı, milli ve manevi değerlerine bağlı yetişen bir gençlik ülkenin geleceği olabilir. Bu çerçevede kurulmuş olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi'nin en önemli meclislerinden birisi de Gençlik Meclisi'dir. Bunun yanında kadın meclisimiz, engelliler meclisimiz ve çocuk meclisimiz var" dedi.

Divan başkanlığını Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci'nin yaptığı genel kurula tek liste ile gidildi. 165 oy alan Bilge Naz Sak, Gençlik Meclisi başkanlığa seçildi. Sak, başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, Aylin Sezer, Serhat Tıkım, Melih Baş, Kemal Tali, Emine Dudu Kaya, Osman Yeşilyurt, Zekeriya Muzammil, Yiğit Özkan, Ayşe Hümeyra Akşit, Mahmut Koçan, Merve Köse, Duygu Kalyoncu, Aysel Kaynak ve Sibel Kosanoğlu'ndan oluştu

2017/11/2017-11-28-20-10-41.jpg
Bu haber 11723 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip Ak Gençlik'ten
İskilip Ak Gençlik'ten "Mahalle Bizim, Gençlik Bizim" buluşması
Akciğerini koru kanser olma
Akciğerini koru kanser olma