İskilip’ten 4 Proje TÜBİTAK Samsun Bölge Sergisinde

İskilip'ten 4 Proje TÜBİTAK Samsun Bölge Sergisinde

13. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına İskilip Azmimilli ortaokulundan 4 proje Samsun Bölge Sergisine kabul edildi. Çorum’dan davet edilen 13 projenin 4’ü İskilip’ten çıktı.

21 Mart 2019 - 12:26

13. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına İskilip Azmimilli ortaokulundan 4 proje Samsun Bölge Sergisine kabul edildi. Çorum’dan davet edilen 13 projenin 4’ü İskilip’ten çıktı.

Geçen yıl gerçekleştirilen 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında da Azmimilli Ortaokulu 4 proje ile yer alarak hayli ses getiren bir başarı sağlamıştı. Ankara’da Çorum ilini temsilen bölge sergisinde bir projesi birinci olmuş, Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanan Azmimilli Ortaokulu, matematik dalında Türkiye 2. olarak başarısını zirveye taşımıştı.

13. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Samsun Bölge Sergisine 4 proje ile katılacak olan Azmi Milli Ortaokulu müdürü Sadık Eşki yanında proje danışmanları fen ve teknoloji öğretmeni Emre Erden ve Matematik Öğretmeni Bahadır TELLİ ile birlikte proje ekibi öğrenciler sergi öncesi İskilip ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu'nu ziyaret ettiler.

İlçe milli eğitim müdürü Atcıoğlu ziyarete gelen öğrenci ve öğretmenlere ” Başarınız hepimizi gururlandırdı. Okul müdürü öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Üç yıldır ilçemizden kabul edilen projelerle bizleri alıştırdığınız için teşekkür ediyorum. Bölge sergisinden hangi sonuç çıkarsa çıksın kardasınız. Zira onca proje arasından seçilmeniz kardır. Sergide projelerinizi savunmanız da kardır. Bunu aklınızdan çıkamayın. Bölge finallerinde başarılar diliyorum” dedi.

Okul müdürü Sadık Eşki ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu'na "Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz iyi bir ekip ruhu ile çalışıyorlar. Sizlerin de desteklerinizin yanımızda olması umudumuzu arttırmaktadır. Birbirlerini tamamlayanlar sonucunu da alacaklardır. Okul olarak bizler de elimizden gelen yardımı yapmaya devam ediyoruz. Umarım iyi bir sonuçla ilçemize döneriz” dedi.

Matematik Öğretmeni Bahadır Telli danışmanlığında Hasan Eren Baykal ve Muhammed Ali Gürsoy’un üzerine çalıştığı “Sihirli Kare Kriptolojisi” ile Elif Çilingir ve Emine Nisa Erden’in üzerine çalıştığı “N3 Asallarına Bölünebilme Algoritması” matematik branşında;

Fen Bilimleri Öğretmeni Emre Erden danışmanlığında Saide Özbekmezci ve Hanife Melike Korkmaz’ın üzerine çalıştığı “Fraktal Ağacındaki Saklı Bulgular” matematik dalında, Atakan Üce’nin üzerine çalıştığı “İnovatif Kutu” fizik dalında projelerle Türkiye Finallerine kalabilmek için uğraşacak.

25-28 Mart tarihleri arasında Samsun’da Bölge Finalleri için sergiye katılacak Azmimilli Ortaokulu proje ekibine başarılar diliyoruz.

Bu haber 2914 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilipli ünlü çantacı ile Mustafa Yolcu konuştu
İskilipli ünlü çantacı ile Mustafa Yolcu konuştu
Kazada hayatını kaybeden Erkan Temel İskilip'te görev yapmıştı
Kazada hayatını kaybeden Erkan Temel İskilip'te görev yapmıştı