İskilip’e nöroloji uzmanı geliyor

İskilip'e nöroloji uzmanı geliyor

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Sağlık Bakanlığınca 30 Aralık Cuma günü kuraları çekilecek 72.Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında Çorum’a 5 uzman olmak üzere 7 Doktor Kadrosu, Eş Mazereti Değerlendirme kurası için de 5 Uzman Doktor kadrosunun açıldığını söyledi.

22 Aralık 2016 - 13:11

10 Hekimin Daha Ataması Yapıldı

Uslu, ayrıca 2016 yılı 6.Dönem ilk defa ve yeniden atama kurası sonuçlarının da açıklandığını bu kapsamda 3’ü uzman doktor, 2 Diş Hekimi ve 5 Eczacı Doktor olmak üzere 10 hekim atamasının yapıldığını söyledi.

Çorum Merkez ve ilçelerimizin ihtiyacı olan hekimleri her atama döneminde takip ederek gerekli atamaların yapılması için Sağlık Bakanımız ve ilgililerle görüşmeler yaptıklarını söyleyen Uslu, “Geçtiğimiz hafta Ak Parti Çorum İl Başkanımız Mehmet Karadağ ve Milletvekillerimiz ile bir araya gelerek “72.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Münhal Kadrolar ile Eş Mazereti Değerlendirme Kurasında” şehrimizin ihtiyaçlarının karşılanması için ortak çalışma yapılmıştır. Hükümetimiz ihtiyaçlarımızın karşılanması için atama ve kadroları ihtiyaçlar doğrultusunda karşılamaya devam edecektir. Ak Parti iktidarı döneminde hizmete giren yeni Tıp Fakülteleri mezun vermeye başladılar. Önümüzdeki yıllarda gereken ihtiyaçlar karşılanmış olacaktır.

Ayrıca tamamlanma aşamasına gelen 800 yatak kapasiteli Modern Şehir Hastanemiz ile birlikte memleketimize hizmet edecek yeni hekimleri Çorum’da yetiştireceğiz. Hekim ihtiyaçlarımız için yeni taleplerimiz ve takibimiz devam etmektedir. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.

72.Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Münhal Kadrolar kapsamında; Alaca ve Sungurlu Devlet Hastanesine 1’er Tabip, Bayat Devlet Hastanesine 1 Aile Hekimi, Alaca, Bayat ve Osmancık ilçelerimize 1’er Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine de Acil Tıp Uzmanı kadrosunun açıldığı,

72.Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Eş Mazereti Değerlendirme Kurası kapsamında; Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine 1’er Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Nöroloji, Tıbbi Biyokimya Uzman kadrolarının açıldığı,

2016 Yılı 6.Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Sonuçlarına göre de; Alaca Devlet Hastanesine 2 Diş Tabibi, İskilip Atıf Hoca, Bayat, Kargı Ahmet Hamdi Akpınar, Mecitözü Devlet Hastaneleri ile Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine 1’er Eczacı Doktor, Çorum Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine Ortodonti Uzmanı, Sungurlu Devlet Hastanesine Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı, İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesine de Nöroloji Uzmanı atamasının yapıldığı bildirildi.

Öte yandan Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine giden teknik heyet geçici kabul için incelemelerde bulundu ve artık yeni hastanemiz açılış için gün saymaya başladı. Daha önce Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ ile görüşülerek Hastanemize bir Adli Tıp Ünitesi açılması konusunda da söz alınmıştı.

Bu haber 5277 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fikret Kısar paneller hakkında açıklama yaptı
Fikret Kısar paneller hakkında açıklama yaptı
İskilip turşu atölyesi için yer tespiti yapılıyor
İskilip turşu atölyesi için yer tespiti yapılıyor