İskilip Azmimilli TÜBİTAK Türkiye finallerinde

İskilip Azmimilli TÜBİTAK Türkiye finallerinde

26-28 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara Gazi Üniversitesinde gerçekleşen  12. TÜBİTAK ortaokul öğrencileri araştırma proje yarışması  bölge finallerinde Azmi Milli Ortaokulu'nun Matematik projesi  bölge birincisi olarak Türkiye finallerinde yarışacak.

06 Mayıs 2018 - 00:13

İSKİLİP AZMİ MİLLİ ORTAOKULU TÜBİTAK TÜRKİYE FİNALLERİNDE

 

 Ankara Gazi Üniversitesinde gerçekleşen  12. TÜBİTAK ortaokul öğrencileri araştırma proje yarışmasında  matematik branşında " süslemede birim üçgen sayısı " adlı proje ile bölge birinciliğini elde eden Azmi Milli Ortaokulu öğrencileri Melike Nazlı Çakın ve Ceren Kılıç 7 Mayıs 2018 tarihinde Kayseri'de gerçekleşecek Türkiye finallerinde derece elde etmek için yarışacaklar.

Azmi Milli Ortaokulu müdürü Sadık Eşki ve fen ve teknoloji öğretmeni Emre Erden ile birlikte öğrenciler final öncesi İskilip ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu'nu ziyaret ettiler . İlçe milli eğitim müdürü Atcıoğlu  "okul müdürü nezdinde öğretmenler ile öğrencileri tebrik ediyorum. İskilip ve eğitim adına önemli bir başarıya imza attınız. Kayseri'de yapılacak Türkiye Finallerinde başarılar diliyoruz. Hepiniz ile gurur duyuyoruz , şimdiden destekliyoruz . Sizlere düşen proje yarışmasına yeniden hazırlanıyor gibi davranmanızı, istek ve arzunuzu en yüksek seviyede tutmanızı bekliyoruz . sonuç ne olursa olsun sizler bizim için önemlisiniz, geleceğimiz adına da başarılarla dolu öğrencilerimiz olarak hafızamızda yer alacaksınız . " dedi .

Okul müdürü Sadık Eşki ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu'na  "bizler ve öğrencilerimize verdiğiniz detek için teşekkür ederiz. Emre hoca ile öğrencilerimiz sıkı hazırlık içerisindeler. Türkiye finallerinde de ellerinden geleni yaparak bizleri temsil edeceklerdir. Başarılı olacaklarına da inanıyorum." dedi.

Bu haber 4829 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip’e Leader’den 2.2 milyon TL
İskilip’e Leader’den 2.2 milyon TL
İskilip'te yasak sonrası ilk Cuma namazı kılındı
İskilip'te yasak sonrası ilk Cuma namazı kılındı