İnsanların bir sıcak bir soğuk davranmasının 13 nedeni

İnsanların bir sıcak bir soğuk davranmasının 13 nedeni

Bugün insan ilişkileri söz konusu olduğunda en çok muzdarip olunan şey karşı tarafın bir sıcak bir soğuk davranması. Bu bir şekilde herkesin başına geliyor; sebebi anlaşılmayan tuhaf ve soğuk tavırlara maruz kalınıyor. Kimi zamansa olay büyüyüp trip boyutuna bile varabiliyor. Ve her zaman kafalarda bir soru: "Niçin bana bir sıcak bir soğuk davranıyor?"

16 Kasım 2016 - 13:22 - Güncelleme: 16 Kasım 2016 - 15:55

Bu bir sıcak bir soğuk tavır hem sizinle ilgili olabilir hem de olmayabilir. Değişen bu tavırların nedenlerine yakından bakmaya ne dersiniz? İşte, insanların bir sıcak bir soğuk davranmasının 13 nedeni!

1. Öncelikle sizin de aklınıza gelen ilk seçeneklerden başlayalım: Fark etmeden bir şey yapmış ve karşı tarafı incitmiş ya da kızdırmış olabilirsiniz!

 

2. Sizden hoşlanmıyor olabilir ancak sizi kırmak istemediği için de stabil bir tavır sergileyemiyor olabilir.

 

3. Kafasında sizinle ilgili çok fazla soru işareti olabilir! Kimi zaman ona çok güven verici geliyorsunuzdur, kimi zamansa tam aksidir. Bu da tavırlarında bir sıcak bir soğuk olarak değişmeli bir kombi etkisi gösterebilir.

 

4. Belki de size karşı derin duygular besliyordur ve tam olarak ne yapması gerektiğini bilmiyordur. İyice kendini kaptırmamak için bazen soğuk davranıyordur, bazense duygularına yenik düşüp çok sıcak davranıyordur.

 

Çünkü bilirsiniz ki aşk zaten bütünüyle insanın fabrika ayarlarını bozan bir etmene sahip. Yoğun duygular besleyen aşık insandan çok mantıklı ve stabil hareketler beklemek pek de akıl işi olmaz.

 

5. Artık insanların tuhaf fantezileri olduğunu da göz önünde bulundurarak; size bir soğuk bir sıcak davranarak aklınızı ve duygularınızı bulandırmaktan hastalıklı bir haz duyuyor olabilir.

Bizden tavsiye bu insanı elinizden geldiğince gözlemleyin ve birtakım tuhaf belirtileri rastlarsanız hemen uzaklaşın. Tehlikelidir böyle tipler, alimallah!

 

6. Belki de meselenin sizinle yakından uzaktan hiçbir alakası yoktur. Yalnızca en iyi günlerinde değildir, o yüzden bireysel algılamamaya çalışın.

 

7. Bir sıcak bir soğuk davranma sizi daha yakından tanımak için bir taktik de olabilir. Değişen tavırlara vereceğiniz tepkileri ölçmek istiyordur.

 

8. Karşınızdaki kişi bipolar yani duygudurum bozukluğundan muzdarip olabilir.

Ve bunun da sizinle hiçbir alakası yoktur, hatta o kişinin de elinde değildir. Düzenli aralıklarla bu tavra maruz kalıyorsanız hem kendiniz hem de karşınızdaki kişi için bipolar bozukluğu araştırarak öğrenmeniz faydalı olabilir. Bu sayede onunla daha iyi bir iletişim kurabilirsiniz.

 

9. Bu kişi ziyadesiyle bencil biri olduğundan canı nasıl isterse öyle davranıp karşıdaki kişinin duygularını önemsemiyor olabilir. Siz siz olun önemsenmediğiniz yerde durmayın! 

10. Sizin davranışlarınıza ayna tutuyor olabilir. Bu sebeple öncelikle kendi davranışlarınızda belirli bir stabilite yakalamaya çalışmalısınız.

Baktınız ki farkında olmadan siz bir sıcak bir soğuk davranıyorsunuz, o da aynı yöntemi uyguluyor olabilir. Ancak siz de bir sabitlik var ve ondaki durum hiçbir şekilde değişmiyorsa -ve herhangi bir sebep belirtmiyorsa- vurun kapıyı çıkın. Bir ömür bunu çekecek değilsiniz ya!!!!!1111!!!!

 

11. Vallahi bizden duymuş olmayın ama alkol, uyuşturucu madde vs. gibi herhangi bir bağımlılık söz konusu olabilir! Yüksekken sıcak oluyordur, düşüşe geçerken soğuklaşıyordur belki de kimbilir...

12. Fazla duygusal biri olduğundan herhangi bir dış etmen onu fazlasıyla etkiliyor olabilir. Sıradan bir şeye fazlasıyla üzüldüğü zamanlarda soğuk-sıcak ayarını tutturamıyordur. Üzerinize alınmayın.

Fazlasıyla duygusal olan insanlarda kimi zaman ani tepkiler ve tavır değişimlerine tanık olmak oldukça olasıdır.

 

13. Ve son olarak o kişi çoğu insana yaka silktirmiş ikizler, yengeç, başak ya da balık burcudur. Onu değiştiremez ya da herhangi bir sabitliğe ulaştıramazsınız. Öyle kabul etmek en iyisi.

Soğuk sıcak ayarında hiç şaşmayan insanlarla yollarınızın hep bir olması dileğiyle...

 

Bu haber 3893 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip’e Leader’den 2.2 milyon TL
İskilip’e Leader’den 2.2 milyon TL
İskilip'te yasak sonrası ilk Cuma namazı kılındı
İskilip'te yasak sonrası ilk Cuma namazı kılındı