1999 yılında temeli atılan Tosya yolu...

1999 yılında temeli atılan İstanbul bağlantılı İskilip - Tosya yolu 20 yıl geçmiş olmasına rağmen bir arpa boyu ilerleyebildi. 2019 yılının bütçesi yapılırken İskilip - Tosya yoluna ödenek ayrılıp ayrılmayacağı belli değil.


1999 yılında temeli atılan Tosya yolu...

"Bitmeyen yol" olarak olarakta Türkiye litarütürüne girmeye aday olan İskilip - Tosya yolunun temeli 1999 yılında atılmıştı. 20 yıl geçmesine rağmen 62 km'lik yolun sadece 10 km yapılabildi. Türkiye'de 20 yıldır bitirilmeyen tek yol olarak bilinen Tosya yoluyla ilgili çok şey söylendi. Yazıldı, çizildi..

TOSYA YOLU ÜZERİNE KONUŞANLARA SORUYORUZ! 

2017 ve 2018 yılını "Tosya yolunun güzergahı değişiyor" konu başlığı ile geçirdik. Güzergah değişikliğinin proje ihalesinin yapıldığını ve çalışmaların devam ettiğine dair kıyıdan köşeden bilgiler duyumlar oldu. Şimdi geliyoruz 2019'a.. 2019 bütçesinde İskilip - Tosya yolu var mı - yok mu? 24 Haziran'da seçimlerinde adaylarımız konuştu, dernek başkanlarımız konuştu. Cumhurbaşkanımıza mektup verdiğini sosyal medya hesabından iddia edenler oldu.. İskilip'in Sesi olarak soruyoruz ve sormaya devam eddeceğiz.. "Bizim Tosya yolundan ne haber?"