İskilip'te 15 Temmuz programı

İskilip Ebussuud Ortaokulu tarafından Ekim ayında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı düzenlendi.


İskilip'te 15 Temmuz programı

İskilip Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen programa Kaymakam Bahadır Güneş, Belediye Başkanı Recep Çatma, protokol mensupları, kurum amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları, öğrenciler, öğretmenler ve İskilipliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan program Kuranı Kerim Tilaveti ile devam etti. 15 Temmuz Gazisi Eşref Çelik Fetö terör örgütünün hain darbe girişimi gecesini anlatırken salonda duygulu anlar yaşandı.

Ebussuud Ortaokulu öğrencileri tarafından slâytlar eşliğinde 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesini anlatan şiirler yoğun ilgi görürken o gece vatanı için şahadete eren şehitlerin fotoğrafları perdeye yansıtıldı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımızı meydanlara daveti ve darbecilerin mağlubiyeti kısa film ile etkili bir biçimde anlatıldı. Bir öğrenci tarafından slayt eşliğinde okunan 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit edilen Astsubay Ömer Halis Demir’in anısına yazılan “30 Kuş” şiiri salonda bulunanlara ihanet gecesini tekrar hatırlattı.

Program, darbe girişimi gecesini anlatan görsellerden oluşan fotoğraf sergisinin gezilmesinin ardından son buldu.