İskilip kız imam hatip TÜBİTAK'dan 1.lik ödülü aldı

Geçtiğimiz yıl ilk mezunlarını veren İskilip Kız İmam Hatip Ortaokulumuz TEOG sınav sonuçlarıyla ilçemizin gururu olmuştu. Okulumuz, merkezi sınavların dışında TÜBİTAK tarafından düzenlenen “11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri” yarışmasında elde ettiği bölge birinciliği ile başarı çıtasını hızla yükseltiyor.


İskilip kız imam hatip TÜBİTAK'dan 1.lik ödülü aldı

İSKİLİP KIZ İMAM HATİP ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN “TÜBİTAK” BAŞARISI

 

Fen Bilimleri Öğretmeni Emre ERDEN ile Rehber Öğretmen Şahin CEYLAN’ın danışmanlığında, öğrencilerimiz hazırlamış oldukları iki farklı proje ile Ankara Bölge Sergisi’nde ilçemizi temsil ettiler. Öğrencilerimiz Merve Nur SİNGER ve Sıla Elif KOCASARAÇ'ın hazırlamış oldukları “Çevreden Gelen Güzellik” projesi Kimya alanında birincilik ödülü kazanarak Ankara Bölgesi’ni Türkiye Finallerinde temsil etmeye hak kazandı.

Okul Müdürü Mustafa KULA proje sahibi öğrencilerine ''Ülkemizin sizin gibi aydın ve başarılı nesillere ihtiyacı var. TÜBİTAK'ın yaptığı böylesine önemli yarışmada başta Ankara olmak üzere 10 farklı ildeki gerek devlet okullarını gerekse büyük bütçelere sahip özel okulları geride bırakmanız bizi gururlandırdı'' diyerek öğrencilerini kutladı.

23-26 Mayıs tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenecek olan Türkiye Finalinde okulumuz öğrencileri ve danışman öğretmenlerine başarılar dileyerek ilçemize bu gururu yaşattıkları için kendilerine teşekkür ederiz.