Karadağ şehit Emre Şahin'in ailesini ziyaret etti

Ak Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Hakkari’nin Çukurca İlçesi'nde şehit düşen 22 yaşındaki Emre Şahin’in ailesine ziyarette bulundu.


Karadağ şehit Emre Şahin'in ailesini ziyaret etti

Ziyarete Ak Parti Şehit Aileleri ve Gaziler Komisyonu Başkanı Güleser Ölçer, komisyon üyeleri Aslı  Bayram, Haşim Avcı, Namık Kemal Batman ve Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı  Sadık Demirkol katıldı.  

Hakkari’nin Çukurca İlçesi'nde şehit düşen 3 askerden biri olan sözleşmeli er Emre Şahin'inin emaneti olan 69 yaşındaki şehit babası Abdullah Şahin ve  51 yaşındaki  şehit annesi Zekiye Şahin ile görüşen Ak Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ; Şehit ailelerimiz bizlerin en onurlu emanetleridir. Onları her zaman başımızın üzerinde taşıyoruz. Bizim başka bir ülkemiz yok. Bizler aziz şehitlerimizin büyük fedakârlıkları sayesinde ülkemizde huzur ve güven içerisinde yaşayabiliyoruz" dedi.

Konuşmasında şehit anne ve babalarının cennetle müjdelenen anne ve babalar olduklarını ifade etti.  Şehidin babası Abdullah Şahin oğlunun imam olmasını istediği ancak Emre Şahin’in istememesi üzerine sözleşmeli er olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev aldığı belirtildi. Bekâr olan şehit Emre Şahin’in geçtiğimiz Temmuz ayında göreve başladığı bildirildi. İkinci kez evlat acısı yaşayan ailenin daha önce bir oğlunu da trafik  kazasında kaybettiği  öğrenildi.

İl Başkanı Karadağ  ve komisyon üyeleri Acılı  anne babaya ve yakınlarına başsağlığı diledi. Ziyarette komisyon üyesi Haşim  Avcı  tarafından Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi.

Karadağ, vatanı uğruna görev yaparken canını feda eden şehitlerin emanetlerine sahip çıkacaklarını, şehit ailelerine ve gazilere ziyaretlerini sürdüreceklerini belirtti. Şehidin babası, annesi ve kardeşleri ile yakından ilgilenen Karadağ ziyaret sonunda Aileye Kuran'ı  Kerim  hediye etti.