Çorum teşkilatı Ak Parti grubunda

Çorum teşkilatı Ak Parti grubunda

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ başkanlığında Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Gençlik Kolları Başkanı Burak Köse, Ak Parti Çorum İl Yönetimi ve Gençlik Kolları Yönetimi Ankara TBMM’de AK Parti Grup Toplantısına katıldı. Yaklaşık 120 kişilik grup Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasına canlı takip etti.

10 Şubat 2017 - 10:23

Grup toplantısında sevgi gösterilerinde bulunan Çorum Teşkilatına Başbakan Yıldırım özel ilgi göstererek Çorum Teşkilatına teşekkür etti.

Başbakan Yıldırım’ın TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Anayasa değişikliğinin, milletin lehine olduğunu belirterek “Milletimiz gidecek sandığa, gönül rahatlığıyla 'Evet' diyecek. O yüzden halk oylamasına partiler cephesinden bakmak yanlış olur. Bu halk oylaması ülkenin çağ atlaması meselesidir. Modern demokrasinin dinamikleriyle yoluna devam etme meselesidir. AK Parti burada elini taşın altına koydu, 'Artık söz milletindir, karar milletindir.”

AK Parti'nin iktidar partisi olmasına rağmen vesayet zihniyetlerle mücadele ettiklerini, daima millete hizmet yolunda ilerlediklerini anlatan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çok şükür milletin desteğini, teveccühünü gördük. Teveccühünü görmediğimiz toplumsal kesimleri de ilk günkü gibi saygıyla karşılıyoruz, karşılamaya da devam edeceğiz. Bunu şunun için söylüyorum: Bu halk oylamasını akıl dışı siyasi söylemlerle, ölüm-kalım meselesi gibi gösterenler var. Bunlara, aziz milletim kulak asmasın. Bu halk oylamasını, bulunduğu çizginin dışına çıkarıp toplumu germeye çalışanlara asla fırsat vermeyeceğiz. Vira bismillah dedik, yola koyulduk. Son güne kadar gecemizi, gündüzümüze takıp çalışacağız. Vatandaşlarımızın 'Evet' demesi için bütün demokratik siyaset araçlarını kullanacağız. İşi sivrileştirerek toplumun sinir uçlarına dokunmaya çalışanlara karşı bütün vatandaşlarımızın uyanık olmasını istiyorum. Bu siyaset mühendislerine artık prim vermeyelim. Bu halk oylamasını ölüm-kalım meselesi haline getirenlere şunu söyleyin: 'Bu millet çok ölüm-kalım badiresi atlattı, sonuncusunu 15 Temmuz'da yaşadı.' Yani millet kimi dinleyeceğini bilir, millet kime 'evet' kime 'hayır' diyeceğini çok iyi bilir. O yüzden bizim kararımız 'evet'."

İki hafta aradan sonra TBMM'nin iş başı yaptığını belirterek, Milletvekillerinin seçim bölgelerinde güçlü bir şekilde çalışacaklarını belirten Yıldırım, meseleyi en iyi şekilde anlatacaklarını dile getirerek; “farklı sebeplerle kararsız olan vatandaşlarımız var. Çeşitli endişelerle meseleye biraz çekingen yaklaşan seçmenler de var. Bizim görevimiz herkese ulaşmak, onlara da ulaşmak, Türkiye’nin geleceğini, istikrarını düşünen bir vatandaş olarak bütün vatandaşlarımıza meseleyi her yönüyle anlatmak. Diyeceğiz ki; 

Birlik ve beraberlik içinde yaşanacak bir Türkiye için evet. 

Daha müreffeh bir Türkiye için evet. 

Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için evet.

Her türlü vesayete karşı milli iradenin tüm gücüyle tecellisi için evet.

Küresel çapta itibar sahibi, bölgesinde güçlü, her daim istikrarlı bir Türkiye için evet.

Terörün bir daha bu topraklarda yaşam hakkı bulmaması için evet.

Laf üstüne laf değil taş üstüne taş koymak için evet.

Ülkemiz üzerinde karanlık senaryolar çizen kirli emelleri boşa çıkarmak için evet.

Referandum süresi boyunca da sevdalısı olduğumuz milletimizle her zaman olduğu gibi yine birlikte olacağız, beraber olacağız. Milletvekillerimiz seçim bölgelerinde var gücüyle çalışacaklar, seçmenle buluşacaklar, teşkilatlarımızla birlikte vatandaşlarımıza meseleyi enine-boyuna anlatacaklar.” diye belirtti.

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Binali Yıldırım’a teşekkür ederek, Teşkilat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Anayasa Referandumu için sıkı bir çalışmanın içerisine girdiklerini belirten Karadağ, teşkilatımız ile birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız ve sandıktan beklediğimiz sonucu alacağımıza inanıyorum dedi.

Grup toplantısı sonra Çorum Teşkilatı Ak Parti Genel Başkan Başkakan Binali Yıldırım, Ak Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ile birlikte hatıra fotoğrafı çekindiler. 

2017/02/6892960.jpg
2017/02/8286894.jpg
2017/02/3918485.jpg
2017/02/4529009.jpg
2017/02/1701212.jpg
2017/02/2783659.jpg
Bu haber 2295 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yetersiz görülen faaliyet raporu belediye sitesinden yayınlandı
Yetersiz görülen faaliyet raporu belediye sitesinden yayınlandı
KuzDer ihtiyaç sahibi Kuzköylülere iftar verecek
KuzDer ihtiyaç sahibi Kuzköylülere iftar verecek