Çorum’da Erdoğan’a büyük karşılama!

Çorum'da Erdoğan'a büyük karşılama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına 15 Temmuz gecesi İstanbul'da şehit edilen dava arkadaşım dediği Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip'i anarak başladı. Çorum sevgisi içinse Mevlana Celaleddin Rumi'nin, Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim. Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur... Ben dostlarımı ruhumla severim. O ne durur, ne de unutur... dizelerini okudu.

28 Ocak 2018 - 22:54 - Güncelleme: 04 Şubat 2018 - 05:18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin operasyonundan sonra İdlib’e operasyon düzenleneceğinin mesajını verdi. 
AK Parti Çorum İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Spor Salonu önünde halka hitap etti. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin operasyonunu değerlendirdi.

Spor salonunun yanında bulunan sahaya helikopterle iniş yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vali Necmettin Kılıç ve protokol üyeleri tarafından karşılandı. Karşılama töreninde MHP İl Başkanı Mehmet Aras da hazır bulundu.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Atatürk Spor Salonu’nun önünü dolduran binlerce vatandaş ellerindeki Türk bayraklarıyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

Afrin operasyonunda 9’uncu güne girildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kaç kişi etkisiz hale getirildi biliyor musunuz? 484. Az önce komutanla görüştüm 'etkisiz hale getirilen terörist sayısı 484 oldu' dedi. Tüm zor şartlara rağmen Mehmet’im devam ediyor yürümeye. Karşımda Ferhatları görüyorum. Ferhat nasıl dağları delerek Şirin’e kavuştuysa. Mehmet'imiz de dağları delerek maksada ulaşmanın derdinde” dedi.

Afrin’de devam eden mücadelenin İdlib ile devam edeceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar zannediyor ki Türk'ün evladı bu teröristler ve alçaklarla baş edemez. Bunlar zannediyordu ki PKK, DEAŞ, PYD, YPG yıldırır. Ne oldu. ÖSÖ ve Mehmetçiklerimiz olmak üzere 20 şehidimiz var. 484, bu daha iyi günlerin bedelini ağır ödeyecekler. Sınırlarımızı taciz edenler bedellerini ağır ödeyecekler. Afrin’de devam eden mücadele İdlib ile sürecek. Halep'ten kaçmak zorunda kalan mağdur ve mazlumlar var. Hepsi yalvarıyor Mehmetçik ne zaman geliyor diyor. Azez'dekiler; 'Mehmetçik geldi, Azez huzura kavuştu' diyor. Elbab kavuştuğu gibi. Oraların da inşa ve ihyası sürecek. Onları da halledeceğiz. Benim karşımda bu milletin asil evlatları, Çorum’un yiğit evladı, 80 milyon Türk evladı oldukça biz bu işleri aşarız” ifadelerini kullandı.

Terör örgütlerinin inine girildiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böldürmeyceğiz. Çıkmışlar şuraya böyle böleceğiz burayı böleceğiz. Böyle bir şey yaparsanız Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te, Bestler Deresi’nde tank olduk. F-16 olduk bitirdik. İnlerine girdik. İnlerine. F-16 bombaları nasıl bırakıyor gördüğünüz. Her şeyimizle bu yoldayız. Tek devlet” diye konuştu.

Konuşmasında FETÖ terör örgütüne de yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devlet tanımıyoruz. Nereden çıktı paralel devlet. Terbiyesize bak. Ne işin var senin Pensilvanya’da. Bunun paralel devleti Pensilvanya’da. Orada kurmuş. 400 dönüm arazi vermişler orada işleri hallediyor. Nereye kaçarsanız kaçın arkanızdayız, kovalıyoruz sizi. İçinizde FETÖ’cüler varsa yetkili mercilere, emniyet teşkilatına, valiliklere bildirin. Bunlar ümmeti böldüler. Onun için bunları gördüğümüz yerde hemen yargıya bildirin. Bunların kahrını daha fazla çekemeyiz. Hala kendilerine göre beddua seansları yapıyorlar. Sizden başka bir şey olmaz. Bugüne kadar yaptığınız beddualar tutmadı. Tutmayacak. Rabbim gerçek manada Müslüman’ın duasını kabul eder. Müslüman sıradan bir insan değildir. Biz dik duralım. Birbirimize inanalım. Güvenelim. Öyleyse ne yapacağız? Hep beraber bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız” dedi.

İSKİLİP - TOSYA YOLUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA BEKLENİYORDU

Yaklaşık 20 yılda sadece 10 km bitirilen ve çalışmaların durduğu İstanbul bağlantılı İskilip - Tosya yoluyla ilgili bir müjde bekleniyordu. Cumhurbaşkanının Tosya yoluna değinmemesi konuyla ilgili bilgilendirilmediği yorumlarının yapılmasına neden oldu. 

İSKİLİP'TEN KATILIM YÜKSEKTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılamaya İskilip Belediyesi ve Ak Parti İskilip teşkilatının önderliğinde 35 minibüs 2 otobüs ve çok sayıda özel araçla katılım sağladı. Yüzlerce İskilipli Erdoğan'ı kesintisiz destekledi. 

FİKRET KISAR'DAN AÇIKLAMA

İstanbul ve Bolu'da bulunan İskilip dernekleri Cumhurbaşkanının gellişinde İskilip'in sorunlarını pankartlarla duyurmak istemişlerdi. İstanbul İskilip ve Civar Köyleri Derneği tarafından hazırlanan pankartlar ise görevliler tarafından salona sokulmadı. Konuyla ilgili açıklama ise Bolu Çorum İskilipliler Dernek Başkanı Fikret Kısar'dan geldi. Kısar açıklamasında "İstanbul İskilip ve Civar Köyleri Derneği ile Bolu Çor İskilipliler Derneği tarafından hazırlanan görselleri Cumhurbaşkanımıza gösteremediler. REİS'imizin Çorum'a gelişinden bir hafta önce seyahate çıkan Başkan adeta teşkilatını başsız bıraktı. İstanbul ve Bolu Derneklerinin hazırlattığı pankartları açtırmayan Çorum İl Teşkilatı mensuplarını kınıyoruz. Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ'ı, 10 yıl önceki Çorum İl Kongresi sonrası İSKİLİP'lilere verdiği sözü tutmaya davet ediyoruz. Eski İlçe Başkanı Fehmi Yağlı şahittir. Aynı görselleri Bolu'ya iade etmelerini istedik.
Cumhurbaşkanı'mızın Şubat ayı içerisinde Bolu'ya gelişinde pankartları İskilipli gençlere açtırıp fotoğraflarını Çorum'a göndereceğiz. Dernekler olarak bizim aktif siyasetle işimiz yok, İlçemizin işini gördüreceklerle işimiz var.
İskilip'in istek ve talepleri bundan sonra da İstanbul ve Bolu Dernekleri tarafından titizlikle takip edilecektir." diye konuştu.

HAZIRLANAN PANKART

Bu haber 9871 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip Belediyesi Otağ görünümlü düğün salonunu açtı
İskilip Belediyesi Otağ görünümlü düğün salonunu açtı
İskilip’e Leader’den 2.2 milyon TL
İskilip’e Leader’den 2.2 milyon TL