Çorum Belediye Başkanı Külcü istifa etti

Çorum Belediye Başkanı Külcü istifa etti

Günlerdir istifasının istendiği yorumları yapılan Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü saat 14'te makam odasında yaptığı basın toplantısı ile görevi bugün 17'de bırakacağını açıkladı.

30 Ocak 2018 - 14:40 - Güncelleme: 30 Ocak 2018 - 15:08

AK Parti Genel Merkezi tarafından istifası istenen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü bugün saat 17.00 itibariyle görevinden istifa edeceğini açıkladı. 

Külcü bugün saat 14.00'te başlayan basın toplantıda istifa edeceğini açıkladı.  Toplantıya önce birinci ve ikinci dönemdeki icraatlarını özetleyen Külcü, daha sonra da istifa edeceğini açıkladı. 

Külcü şöyle konuştu: "Daha güzel ve yaşanabilir ve müreffeh bir Çorum'u nasıl inşa ederiz tek derdimiz, tek gayemiz bu oldu. Başka hiçbir hesabın içine girmedik. Tabi 9 yıldır bu çalışmaları yaparken de, hemşehrilerimizle muhteşem bir sevgi, saygı ve muhabbet içinde olduk. Hemşehrilerimize, muhtarlarımıza çok çok teşekkür ediyorum.Bize yol arkadaşlığı yaptılar. Birlikte hizmet ettik. Bunlara karşın biz de emanet taşıyor olmanın sorumluluğu içinde hareket ettik. Emanetin gerçek sahibinin millet olduğunu aklımızdan hiç çıkarmadık. Bu emaneti taşımanın ve işimizin hakkını verebilmenin sorumluluğu içinde hareket etmeye gayret gösterdik. İnşaallah işimizin hakkını verebilmişizdir. İnanıyorum ki bu eserlerin ortaya çıkardığı hizmet kalitesi, değişime ve dönüşüme etkisi önümüzdeki yıllarda çok daha iyi anlaşılacaktır."

YENİ BİR BAŞLANGIÇ İÇİN

Gelinen noktada yeni bir durum değerlendirmesi yapmak ihtiyacı doğduğunu dile getiren Külcü, "Geçen hafta genel merkezimizde belediyemiz ve şehrimizle ilgili bugünü, yarını, 2019 seçimlerini, partimizin 2019’a daha güçlü bir şekilde girebilmesi için belediyemiz ve şehrimizde bir yenilenmenin, tazelenmenin, yeni bir başlangıcın faydalı olacağı şeklinde bir kanaat hasıl olmuştur. Bu kanaatin sonucu da bize düşen görev, göreve gelirken nasıl onur ve vakarla devraldıysak yine aylırken de onurla ve vakarla görevimizi devretmektir. Aynı olgunlukla davranmak hepimizin görevi olmalıdır. Ben de kendi adıma kararımı böyle olgunlaştırdım.  Bugün saat 17.00 itibariyle belediye başkanlığı görevimden ayrılacağım. Yeni bir arkadaşımız birkaç gün sonra meclisin içinden seçilerek göreve başlayacaktır. O kardeşimiz de heyecanlarını daha da büyüterek hizmette daha iyilerini yapacaktır." şeklinde konuştu. 

SADAKATİMİZ MEZARA KADAR

Külcü görevinden istifasına karşın AK Parti'yle irtibatının devam edeceğini vurgulayarak, "Sadakatimiz pazara kadar değil mezara kadar.  Genel başkanımız, Cumhurbaşkanımıza karşı sadakatimiz, inancımız, muhabbetimiz dün neyse bugün de aynı şekilde devam etmektedir. Bundan sonra da öyle olacaktır. Gösterdiği liderlik ile bütün mazlum milletlerin umudu haline gelmiştir.  Kendisine de yol arkadaşlığımız için teşekkür ediyorum." dedi. 

HİÇ KİMSENİN TEK KURUŞUNA HALEL GETİRMEDİK

Külcü konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bugüne kadar tek bir kişinin dahi tek bir kuruşuna halel getirecek bir işi yapmadık. Hiçbir arkadışımızın da böyle bir tutumuna şahit olmadık. Tüyü bitmemiş yetimin hakkına özen gösterdik. Herhangi bir hemşehrime hakkım geçmiş ise her birine helal ediyorum. Kardeşlerimin de, hemşehrilerimin de bana haklarını helal etmeleridir. 9 yıl boyunca birlikte çalıştığımız meclis üyelerimiz, personelimizden de helallik diliyorum. Bizim için asıl olan devletin bekası, milletin devamıdır. Bu nedenle kişilerin önemi yoktur. Kişilerin ehemmiyeti olmadığını bir kez daha ifade ederken Allah devletimize milletimize zeval vermesin." 

Külcü son olarak 'Allah'a emanet olun' ifadesi ile sözlerini bitirdi. 

Bu haber 5302 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akciğerini koru kanser olma
Akciğerini koru kanser olma
İskilip Sağlık Müdürlüğü Lösemi konusunda bilgilendirme yapıyor
İskilip Sağlık Müdürlüğü Lösemi konusunda bilgilendirme...