Çorum’a 15.4 Milyonluk Destek Ödemesi

Çorum'a 15.4 Milyonluk Destek Ödemesi

AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, 2017 yılı tarımsal destekleme ödemelerinin başladığını bildirerek, bu kapsamda üreticilere toplam 4 milyar 210 milyon TL’lik ödeme yapılacağını söyledi.

02 Nisan 2017 - 10:15

Ceylan, Çorum'a ise 15.4 milyon TL'lik destek ödemesi yapılacağını bildirerek, "Destek ödemeleri 31 Mart tarihi itibariyle başlamıştır. Ödemeler, gelen icmallere ve TC kimlik numaralarına göre üreticilerimizin hesaplarına aktarılacak" dedi.

Milletvekili Ceylan, Çorum'a gönderilecek 15.4 milyon liralık destek ödemesinin içerisinde çiğ süt desteği, buzağı desteği, büyük baş hayvan besi desteği gibi hayvansal desteklerin bulunduğunu bildirerek, bu ödemelerin ardından yağlı tohumlu bitkiler (pamuk, yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi aspir, kanola) desteği, dane mısır desteği, hububat desteği, yem bitkileri desteği ödemelerinin de yapılacağını duyurdu.

Ceylan, "1 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlayan ödemeler de dahil edildiğinde üreticilerimize ödenen meblağ tutarı 7,1 milyar TL’yi bulacak. Böylelikle 2017 yılı için üreticilerimize vermeyi planladığımız toplam 12,8 milyar TL’lik tarımsal hibe desteğinin yüzde 55,3’lük kısmını ödemiş olacağız" ifadesini kullandı.

Bu haber 2689 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip Belediyesinin evde sağlık hizmeti takdir topluyor
İskilip Belediyesinin evde sağlık hizmeti takdir topluyor
İskilip turşu atölyesi için yer tespiti yapılıyor
İskilip turşu atölyesi için yer tespiti yapılıyor