CHP İlçe Başkanı Karaca basın toplantısı düzenledi

CHP İlçe Başkanı Karaca basın toplantısı düzenledi

CHP İlçe Başkanı Burak İzzet Karaca parti binasında basın toplantısı düzenledi. Karaca açıklamalarında İskilip milli eğitimini hedef aldı. Burak Karaca önemli iddialarda bulundu!

13 Ekim 2018 - 11:08 - Güncelleme: 13 Ekim 2018 - 11:14

Cumhuriyet Halk Partisi İskilip İlçe Başkanı Burak İzzet Karaca İskilip’te yayın yapan basın mensupları ile ilçe binasında bir araya geldi. Yerel Seçim öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Karaca’nın toplantıda üzerinde durduğu konu ise İskilip’in eğitim ile ilgili sorunlarıydı.

Başkan Karaca toplantısında şu ifadelere verdi:

İSKİLİP MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜ PARA KARŞILIĞI DEVAMSIZLIK SİLDİ Mİ?

Geçtiğimiz yıl İskilip İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü’nün para karşılığı devamsızlığı olan öğrencilerin devamsızlıklarını sildiği iddiaları vardı ve bu iddialar devam ediyor. Bu kayıtlar Milli Eğitim Bakanlığının sistemlerinde mevcut devamsızlık sildi mi silmedi mi hepsi var. Milli Eğitim Müdürlüğünün, Valiliğin, Milli Eğitim Bakanlığının bu sistemi açıp bu olayı takibe almasını ve açıklama yapmasını istiyorum. Bu durum çok vahim bir durumdur.

İSKİLİP MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ YURT KAPANDI

İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yurdu şu anda kapandı. Orada kalan öğrenciler orada yaklaşık 1 senedir mağdur durumdaymış. Benim haberim yeni oldu. Sonrasında ise hemen apar topar basında yazılınca kapattılar ve oradaki çocukları Akşemseddin Anadolu Lisesi pansiyonuna yerleştirdiler. Peki ayrı okullarda okuyan öğrenciler aynı yurtta barındırılabilir mi bu durum uygun mu talimatnameye göre ben bunu merak ediyorum.

MUTLU FİDAN SORULARA CEVAP VEREMEZ

İskilip Akşemseddin Anadolu Lisesi Müdürü Mutlu Fidan sanırım bana suç duyurusunda bulunmuş. Cevap veremeyeceği soruları ben ona sorduğum için buna başvurmuştur. Ben Süleyman Atcıoğlu, Recep Turhan ve Mutlu Fidan hakkında Milli Eğitim Bakanlığına bir dosya göndereceğim. Eğer onlar bana suç duyurusunda bulunmadılarsa, dosyama cevap geldiğinde ben onlara suç duyurusunda bulunacağım.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI MI?

İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recep Turhan’a İskilip Milli Eğitim Müdürlüğünün bir soruşturma başlattığını duydum ama pek inanamadım. Geçen yılda bu okul müdürü, okulun yaptığı bir ihalesinde sorunlar olduğu iddiası vardı. Bu olayı kimse açıklayamadı. Açıklayamazlarda.

İSKİLİP’TE EĞİTİMİ BİTİRDİLER

Geçen yıl bir kaç öğrenci Türkiye’de dereceye girdi. Bunlarla övünüp duruyorlar. Geçen yıl ne olacak. Ondan önceki yıl ne olacak. Yada bu yıl ne olacak neler yapacaksın. İnsanlar zaten İskilip Milli Eğitim Müdüründen herkes şikayetçi. Tamam anladık Çorum’da yaşıyorsun ama ara sıra İskilip’e gel bir bak. İnsanlar ne zaman arasa Çorum’da. Müdürün şahsi facebook hesabına bakın İskilip’te mi değil mi göreceksiniz.

BEN İSKİLİP MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE YÖNETMELİĞİ ÖĞRETECEĞİM

Geçenlerde de okul bahçesinde olan parkeleri götürüp bahçesine koymuş bu müdür. Milli Eğitim aracı ile götürdüğünü söylediler. Milli Eğitim çalışanları ile. Bu konu önemli bir konudur. Bu insanlar devletten senin bahçende çalışsın diye maaş almıyorlar. Ama bu müdür bunlarla uğraşıyor. Sen parkeyi düşünene kadar İskilip’i düşün. Eğitimi düşün. Aç bir yönetmeliği oku. Bunların yönetmelik, eğitim falan inanın umurlarında değil. Birilerinin arkasına gizlenmiş oradan bana bir şey olmaz demesin. En son bunu diyen şahıs İskilip Milli Eğitim Müdürlüğünden görevden alındı.

LİSTELER BİRBİRİ İLE UYUŞUYOR MU?

Pansiyonlar kapattı gözüküyor  mu? Pansiyonlarda kalan çocukların listesi ile Milli Eğitim Müdürlüğünde olan sayılar birbiri ile uyuşuyor mu? Bunun cevabını herkes gibi bende merak ediyorum?

ÇORUM MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUM

İskilipin sesi haber sitesinde Misakımilli Okulu ile ilgili bir haber vardı ve Çorum milli Eğitim Müdürlüğü bir açıklama yaptı doğalgaz konusu ile ilgili. Ben Çorum Milli Eğitim Müdürlüğünden İskilip Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (Endüstri Meslek Lisesi) ve Akşemseddin Anadolu Lisesi (İskilip Lisesi) pansiyon, devamsızlık silme hakkında da bir açıklama bekliyorum. Doğalgaz açıklaması yapıyorlarsa, bu konuda da açıklama yapabileceklerini düşünüyorum.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DEĞİLİM

Aday konusuna gelince de adayımız var ve ilerleyen günlerde adayımızı siz değerli basın mensuplarının aracılığı ile halkımıza duyuracağız. Ayın 17’inde Ankara’da toplantımız var ve toplantımızdan sonra adayımızı çıkaracağız. Ama ben aday değilim. İlçe Başkanı olarak devam edeceğim.

ANKARA’DA Kİ TOPLANTIDAN SONRA İLÇE BAŞKANLARI İLE GÖRÜŞECEĞİM

Ankara’da ki toplantımızdan sonra İskilip’e geldiğimde yerel seçimler öncesi İlçe Başkanlarımızı ziyaret edeceğim. Seçimler öncesi hep beraber İskilip için ne yapabiliriz ben bunun derdindeyim. Ben her partinin aday çıkarması taraftarıyım. Oyu ne olursa olsun her parti adayını çıkarmalıdır’’ ifadelerine yer verdi.

Bu haber 4311 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip semenderi bulundu
İskilip semenderi bulundu
Vali Çiftçi'den orman yangını açıklaması
Vali Çiftçi'den orman yangını açıklaması