Cesedi parçalara ayırıp kovalarla Kızılırmağa atmışlar

Cesedi parçalara ayırıp kovalarla Kızılırmağa atmışlar

İstanbul'da tır gasbettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan ve ifadelerinde iş adamı Kenan Kırmaç'ı kaçırıp öldürdükleri, cesedini parçalayarak Çorum'da Kızılırmak'a attıklarını itiraf eden zanlıların, Kargı ilçesindeki bir marketten bıçak ve kova satın aldıkları anlar güvenlik kamerasınca kaydedildi.

07 Aralık 2016 - 11:50

ultangazi'de 18 Kasım'da tır gasbettikleri gerekçesiyle tutuklanan zanlıların, 9 Kasım'da kaçırıldığı yönünde ihbar yapılan tekstilci Kenan Kırmaç'ın öldürülerek, cesedinin parçalanıp Çorum'un Kargı ilçesinde Kızılırmak'a atıldığı yönündeki ifadelerinin ardından başlatılan soruşturma tamamlandı.

Kargı ilçesindeki Maksutlu köyü ile Karapürçek köyü Kışla mevkisinde Kızılırmak'ta yapılan arama çalışmalarında iş adamı Kırmaç'a ait olduğu iddia edilen ceset parçasının içerisine konulduğu kovanın bulunmasının ardından olayı gerçekleştirdiği öne sürülen zanlılardan Recep Ö. ile Abuzer K'nin bir marketten alışveriş yaptıkları belirlendi.

Marketin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, bir otomobille markete gelen zanlıların bıçak ve birkaç büyük kova satın aldıktan sonra ayrıldıkları görülüyor.

Zanlıların, Kırmaç'ı İstanbul'da öldürdükten sonra otomobille Çorum'un Kargı ilçesine getirdikleri, burada da cesedini parçalayıp kovanın içerisine koyarak ırmağa attıkları iddia edildi.

 Olay           

İstanbul'da 18 Kasımda tır gasbettikleri iddiasıyla takibe alınan ve polisle silahlı çatışmaya giren şüphelilerden Recep Ö. ölmüş, ikisi yaralanmıştı. Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, 6 şüpheliyi gözaltına almıştı.

Tekstilci Kırmaç ile şoförü Ö.D'nin 9 Kasım'da Arnavutköy'de kaçırıldığı ihbarı yapılmış, polis ekipleri Kırmaç'ın aracını yanmış halde bulmuş, olay yerinde kan izlerine rastlamıştı.

Bazı şüphelilerin ifadelerinde Kırmaç'ı öldürdüklerini ve cesedini Çorum'da nehre attıklarını söylemeleri üzerine 22 Kasım'da Çorum'un Kargı ilçesindeki Kızılırmak'ta arama çalışmaları başlatılmıştı.

Bu haber 9405 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çorum Çankırı Sulama projesi yeniden başladı
Çorum Çankırı Sulama projesi yeniden başladı
İskilip semenderi bulundu
İskilip semenderi bulundu