"Başarının Mimarı Kadın Kolları"

"Başarının Mimarı Kadın Kolları"

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, 16 Nisan'da yapılan referandumda Çorum'dan yüzde 65 oranında Evet oyunun çıkmasında Kadın Kolları'nın payının büyük olduğunu belirterek, "Kadınlarımıza gönülden büyük bir teşekkür ediyoruz" dedi.

21 Nisan 2017 - 21:44

İl Başkanı Mehmet Karadağ, beraberinde Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir'in de katılımı ile Kadın Kolları ile bir değerlendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Karadağ, "Çorum teşkilatımız, olması gereken noktaya sizlerin ve tüm teşkilatlarımızın sayesinde ulaşmıştır" dedi.

Karadağ, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.

Genel Başkan Yardımcımız Nükhet Hotar'ın gelişiyle başlayan çalışma sürecinde gerek Genel Başkan Yardımcılarımız, gerek Grup Başkanvekillerimiz, gerekse Bakanlarımız bizlere moral ve güç verdiler, çalışmalarımıza destek oldular. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Çorum'a gelişiyle de ilimizin azim ve şevki zirve yapmıştır. 

Kadın Kollarımız ise üstün gayretleri ile yüzümüzü ak çıkarmış, başarı oranımızın artarak devam etmesine büyük katkı sağlamıştır.

Ankara’da yapılan il başkanları toplantısında sizlerin ve vatandaşlarımızın yaşattığı o onur ve gurur nedeniyle teşekkür aldık. Çorum'dan yüksek oranda Evet çıkması ve genel merkezin teşekkürü bütün yorgunluklarımıza değdi.

 

5 ay gibi kısa bir süre içerisinde katettiğimiz yolun Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız ve Başbakanımızdan, Teşkilat Başkanımıza, Teşkilat Başkan Yardımcılarımıza, İl Koordinatörümüze, Bakanlarımıza varıncaya kadar onlar tarafından takdir edilmemiz bizleri onure etmiştir. Çorum teşkilatımız olması gereken noktaya sizlerin ve tüm il ilçe teşkilatlarımızın sayesinde olmuştur.

 

İl Başkanları toplantısı akabinde Belediye Başkanımız, İl Genel Meclis Başkanımız ve İl Genlik Kolları Başkanımız ile ziyaretinde bulunduğumuz Teşkilat Başkan Yardımcımız Hacı Turan ve İl Koordinatörümüz Recep Yıldırım’ın il teşkilatımızdan övgüyle bahsetmeleri bizleri bir kez daha mutlu etmiştir. yaptığımız istişare de Teşkilat Başkan Yardımcımız ve Bölge Koordinatörümüz Hacı Turan; ‘Çorum teşkilatı birlik ve beraberlik içinde hareket etmesiyle, bizlerinde keyifle ziyaret ettiği bir ilimiz olmuştur' diyerek şahsımda bütün teşkilatlarımızı tebrik etti. Bizler bugün ki geldiğimiz noktayı kaybetmeden daha ileriye taşıyarak Türkiye genelinde her daim örnek bir il olmaya devam edeceğiz.

16 Nisan’da milletimizin desteğiyle sandıklarımızı evet ile taçlandırarak bütün ilçelerimizde oyumuzu artırarak başarılı iller arasında ilk sırayı aldık. Bakanımız Bekir Bozdağ ile bir araya geldiğimizde bizleri tebrik etti.  Çorum’u iyi tanıyan birisi olarak Çorum % 86 ile Türkiye 1.’sidir dedi. Bizler milletimizin ve sizlerin gayretli çalışmaları neticesinde bu başarıyı elde ettik.

Biz kardeşlik hukuku içerisinde ayırdım yapmadan 2002 yılından itibaren tüm vatandaşlarımızın partisi olmaya devam ediyoruz. Çorum gerçekten bizleri onurlandırdı ve gururlandırdı. Bizler sizlerden son derece memnunuz son derece çalışmalarınızdan mutluyuz. 

Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Lütfiye Selva Çam’ı Çorum’a davet ettik. Onlar da kendilerinin uygun olduğu bir günde geleceklerini belirterek selamlarını ilettiler.

1945’de çok partili siyasal hayata geçtiğimiz günden bugüne yönetim değişikliğiyle ilgili ilk defa milletimiz kendi kararını verdi. Milletimizin vermiş olduğu bu karar ile Türkiye’mizi muasır medeniyetler seviyesine, 2023,2053 ve 2071 hedeflerine istikrarlı ve güçlü bir şekilde yürümesi için vargücümüzle çalışmalarımıza durmaksızın devam edeceğiz.”

"BAŞARIDA EN BÜYÜK PAY KADINLARIMIZIN"

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise yüzde 65'lik başarı oranının yakalanmasında en büyük payın kadın kollarına ait olduğunu belirterek, referandum çalışmaları sırasında kendilerine destek veren tüm kadınlara teşekkür etti.

Kadınların ev ev, mahalle mahalle gezerek anayasa değişikliği paketi hakkında bilgi verdiğini söyleyen Ceylan, kadınları "başarının mimarları" olarak tanımladı.

Ceylan, Kadın Kolları'nın Meryem Demir başkanlığında iyi bir sinerji, iyi bir ahenk yakaladığını dile getirerek, bu durumun da başarıya yansıdığını anlattı.

İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ise göreve geldiği günden itibaren referandum süreci boyunca da çalışmalarına destek veren başta İl Başkanımız olmak üzere bizlerin her zaman yanında olan genel merkez yetkililerine, milletvekillerine, il ve merkez ilçe teşkilatına ve tüm ilçe teşkilatlarına teşekkür etti.

Bu haber 2783 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Çiftçi'den orman yangını açıklaması
Vali Çiftçi'den orman yangını açıklaması
İskilip'te orman yangını
İskilip'te orman yangını