Atıf Hoca İskilip’te anılacak!

Atıf Hoca İskilip'te anılacak!

İskilipli Atıf Hoca'nın ölümünün 92'inci yılı dolayısıyla Çorum Belediyesi, İskilip Belediyesi, Hitit Üniversitesi ve Atıf-Der'in organizasyonuyla bir dizi anma programı ve "Medreseden Darağacına İskilipli Atıf Hoca" paneli gerçekleştirecek.

03 Şubat 2018 - 15:18

4 şubat 2018 tarihinde  İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda saat 14:00 de ise Programa "Medreseden Darağacına İskilipli Atıf Hoca" paneli gerçekleştirilecek.  Prof. Dr. Muammer Cengil moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panele Başbakan Baş Danışmanı ve Cihannüma Derneği Genel Başkanı Mustafa Şen, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Murat Umut İnan ve Eski Hatay Milletvekili Mehmet Sılay’ın sunumlarıyla gerçekleşecek.

Program kapsamında Kültür Bakan Yardımcısı Hüseyin YAYMAN’ın yanı sıra çok sayıda milletvekilinin yanı sıra üst düzey bürokratında katılması bekleniyor.

4 Şubat 2018 Pazar günü 11:30 da Kabir ziyareti ile başlayacak etkinlikler Ulu camide Öğle namazı ve Mevlidi Şerif okutulması, 14:00 da İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezinde "Medreseden Darağacına İskilipli Atıf Hoca" paneli ile son bulacak.

Atıf-Der Başkanı Muhittin Telli ise; İskilipli Atıf Hoca'nın 1926 yılında hukuksuz bir şekilde idam edilmesi, yaşadığımız bu coğrafyamızda katledilen tüm alimlerin ve İskilipli Atıf Hocanın daha iyi anlaşılmasını araştırılmasını ve gerçeklerin ortaya çıkarılması için her yıl düzenlediğimiz bu etkinliğe tüm halkımızın katılımlarını bekliyoruz.” dedi

Bu haber 3216 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip milli eğitimden
İskilip milli eğitimden "değişim başlatacak" proje
İskilip'te tarihi eser operasyonu
İskilip'te tarihi eser operasyonu