Ak Parti Genel Merkezine İskilip Dolması ikramı

Ak Parti Genel Merkezine İskilip Dolması ikramı

15 Temmuz 2016 - 12:54

AK PARTİ GENEL MERKEZ’İNE İSKİLİP DOLMASI İKRAMI

                AK Parti Çorum İl Teşkilatı’nın Türkiye’nin 110. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına yöresel lezzetimiz olan "İskilip Dolması" damgasını vurdu.

                110. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısının ardından katılımcılara, İl Başkanı Av.Rumi Bekiroğlu öncülüğünde İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek ve İlçe Teşkilatının katkılarıyla ile hazırlatılan yöresel yemeğimiz ‘İskilip Dolması’ Genel Merkez'de ikram edildi. Böylelikle Genel Merkez nezdinde Çorum teşkilatları bir ilk daha yapmış oldu.

                Çorum’un ünlü yöresel yemeği ‘İskilip Dolması’ Genel Merkez MYK ve MKYK Üyelerine, 81 İlin İl Başkanlarına, Belediye Başkanlarına, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarına, İl Genel Meclis Başkanlarına ikram edildi.

                81 ilin Başkanları İskilip dolmasını tadarken, birçok kişi yemeğe hayran kaldı, yemeğin tescillenmesi gerektiğini söyleyen herkes teşekkür etti.  Başkanlarla birlikte Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, Teşkilat Başkan Yardımcıları Murat Yıldırım, Hacı Turan, Teşkilat Başkanlığı Çorum Koordinatörü Recep Yıldırım, Başbakan Başdanışmanı Dr.Cahit Bağcı, İl Başkanı Av.Rumi Bekiroğlu, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Kadın Kolları Başkanlığını vekaleten yürüten Meryem Demir, İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek, İskilip İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Selvi, İskilip İlçe Gençlik Kolları Başkanı Arslan Sağlam ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Genel ve Belediye Meclis Üyelerinin de iştirak ettiği yemekte yöresel yemeğimiz katılımcılardan tam not aldı.

 

BAŞBAKANA ANLAMLI HEDİYE

                AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım,İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu ve İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek, Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım’a Sedef ağacına işlenmiş Türkiye Haritası içerisinde Besmele-i Şerif yazısı hediye edildi. Başbakan Binali Yıldırım İskilip Dolmasını tadarken, mükemmel lezzetli dedi. Başbakan Yıldırım, Çorum İskilip’e özgün yöresel yemeği çok beğendiğini söyleyerek teşekkür etti.

 

BEKİROĞLU ‘ÇORUM İLKLERİN TEŞKİLATI’

                AK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu yemekten önce Genel Başkan ve Başbakan Binali YILDIRIM ile görüştü. Bekiroğlu, Çorum teşkilatımız her fırsatta Türkiye’de ilklerin teşkilatı olmuştur. Bu anlamlı günde 101. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında burada 81 ilin il başkanları, belediye başkanları, il genel meclis başkanları, tüm kademe başkanları burada ve biz bunu bir fırsata dönüştürerek burada Çorumumuzun ünlü İskilip Dolmasını burada herkese ikram ettik. Bütün başkanlarımız gayet memnun oldular. Bu fırsatı iyi değerlendirerek, her alanda şehrimizi tanıtma fırsatı buluyoruz. İnşallah daha farklı fırsatlarda değerlendirerek, bu tür imkânlar yakalarız’ dedi.

2016/11/7380385.jpg
2016/11/5317590.jpg
2016/11/8261535.jpg
2016/11/6659062.jpg
2016/11/9135544.jpg
Bu haber 2268 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip’e Leader’den 2.2 milyon TL
İskilip’e Leader’den 2.2 milyon TL
İskilip'te yasak sonrası ilk Cuma namazı kılındı
İskilip'te yasak sonrası ilk Cuma namazı kılındı