Ak Parti’de belediye başkanları istişare toplantısı

Ak Parti'de belediye başkanları istişare toplantısı

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ Başkanlığında Belediye Başkanları İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Büyük Otel’de düzenlenen toplantıya; İl Yerel Yönetimler Başkanı Mustafa Tuzcu, İl Sekreteri Cemalettin Polattaş, İl Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İlçe Belediye Başkanları Muhammet Esat Eyvaz, Ekrem Ünlü, Osman Tangazoğlu, Mustafa Aydın, Recep Çatma, Zeki Şen, Taner İspir, Hamza Karataş, Remzi Torun ve Düvenci Belde Belediye Başkanı Necmettin Yalçın hazır bulundu.

07 Aralık 2016 - 12:16

Ak Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ yaptığı konuşmada göreve gelmeleri akabinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında ilk olarak parti teşkilatlanmasına değinen Karadağ, Bir aylık kısa sürede yoğun bir çalışma temposu içine girdiklerini söyledi. İl Başkanlığına atandıktan sonra öncelik olarak teşkilat çalışmalarına ağırlık verdiklerinin altını çizen Karadağ, “Bilindiği üzere İl Başkanlığı yönetim kurulu çalışmalarımızı tamamlanmasının akabinde merkez ilçe, kadın kolları ve gençlik kolları oluşumlarını tamamlamak üzereyiz. Parti teşkilatlarımızın oluşumlarını tamamlarken, bir yandan da ziyaretler, parti teşkilatımızın çalışmaları, genel anlamdaki açılışlar, il belediye başkanlığımızın faaliyetlerine katılımlar ve ilçe belediye başkanlıklarımızın faaliyetlerine kısmen de olsa katılımlar derken yoğun bir çalışma ayı geçirdik” dedi.

 

“İSTİŞARE TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDECEK”

Yerel Yönetimler ve İl Başkanlığı olarak Belediye başkanlarıyla birlikte her ay periyodik olarak istişare toplantılarını gerçekleştireceklerini dile getiren İl Başkanı Karadağ, “Bu toplantılarımızda belediye ve teşkilat çalışmalarımız, belediyelerimizin arasındaki iş birliği çalışmaları, İl Başkanlığımızla il, ilçe ve belde belediye başkanlıklarımızın işbirlikleri ve Çorum’umuza neler yapılabilir bunların istişaresi yapılacaktır. Bu çerçevede belediye başkanlarımızdan gelen öneriler değerlendirilecektir. İlçelerimize yapılan ya da yapılabilecek faaliyetler anlamında il başkanlığımız, il belediye başkanlığımız ya da milletvekillerimiz neler yapabilir bunları öncelikli olarak değerlendireceğiz. Eğer bakanlıklar nezdinde ya da başbakanlık nezdinde bir girişimde bulunulması gerekiyorsa ilgili arkadaşlarımızla, vekillerimizle birlikte bunları çözmenin gayreti, içerisinde olacağız. Sayın Başbakanımızın da bu çerçeve de sizlere selamları var ve bu çalışmaların düzenli olarak ve tam bir işbirliği ve uyum içerisinde götürülmesi emri vardır” diye konuştu.

 

“AK PARTİ, BELEDİYECİLİK ANLAMINDA BİR ÇIĞIR AÇMIŞTIR”

AK Partili Belediyelerin, “Halka hizmet Hakka hizmet” şiarıyla millete hizmet ettiğini vurgulayan İl Başkanı Mehmet Karadağ, “Bu hareketinin millet nezdindeki kabulünün sebebi 81 vilayetimizdeki eserlerimizdir. Bu anlayış Siyasi Liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki efsanevi başarıları sayesinde gerçekleşmiştir. AK Parti Belediyecilik anlamında bir çığır açmıştır. Partimizin kuruluşunda bugüne belediyelerimizin yaptığı çalışmalarla önceki dönemlerde yapılan çalışmalar anlamında gözle görülür bir değişim bulunmaktadır. AK Parti ailesi olarak bizlerin amacı halkımızın yaşam standardını yükseltmek, halkımızın istek ve talepleri doğrultusunda yaşanabilir bir ülke haline getirmektir” şeklinde konuştu.

 

HAİN KALKIŞMAYI MİLLETİMİZİN DİK DURUŞU BERTARAF ETTİ”

Konuşmasının devamında hain FETÖ örgütü tarafından 15 Temmuz’da, milletimiz ve vatanımızın geleceğine karşı darbe girişimini değerlendiren Karadağ, “Milletimizin kararlı bir şekilde dik durması sonucu bu hain saldırı emeline ulaşamadan milletimizin tanklara, tüfeklere, toplara ve mermilere karşı göğsünü siper ederek ecdatları gibi ülkesini, vatanını, namusunu ve bayrağını savunmuştur. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde oldukça hiçbir güç bizleri yıkamaz. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında ve diğer ülkemiz geleceğine göz diken düşmanlarımıza karşı nasıl ülkemizi savunduysak bugünde ve yarında ülkemizi canımızla kanımızla savunmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz gecesi bunu bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. 15 Temmuz gecesi yaşanan hain saldırıda ve ülkemizin doğusunda yaşanan saldırlar sonucu şehadet şerbetini içen milletimize ve güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Karadağ, konuşmasının sonunda ülke gündeminde yaşanan gelişmelere de değindi. Son dönemde savunma sanayiinde yaşanan gelişmelerle ülkemizin bu alanda yükselişinin devam ettiğini belirten Karadağ, Türkiye’nin 14 yıl öncesine göre dışa bağımlılığını yarı yarıya azalttığını, 2023 yılına kadar ise tamamını kaldırmış olacağını kaydetti. Karadağ, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde Göktürk1 uydusu fırlatıldı. GÖKTÜRK-1, Coğrafi kısıtlama olmaksızın dünyanın her yerinden yüksek çözünürlüklü uydu görüntüsü sağlayacak. Bu gelişmenin yaşanması AK Parti döneminde ülkemizde nelerin yaşandığının göstergesidir. Tüm engellemelere, hain girişimlere rağmen AK Parti ile birlikte ülkemizin bu kutlu yürüyüşü inşallah devam edecektir. Bu manada toplantımızın hayırlara vesile olmasını dileyerek Çorum’umuza bir katma değer sağlayabiliyorsak ne mutlu bize diyorum” ifadelerini kullandı.

2016/12/1560259.jpg
2016/12/4090099.jpg
2016/12/3890813.jpg
Bu haber 4004 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akciğerini koru kanser olma
Akciğerini koru kanser olma
İskilip Sağlık Müdürlüğü Lösemi konusunda bilgilendirme yapıyor
İskilip Sağlık Müdürlüğü Lösemi konusunda bilgilendirme...